Yaşam / Gezi/Mekan

Kemer’e gey ve lezbiyen oteli

Perşembe, 31 Mayıs 2007
Haber: Kaos GL
Antalya’nın Kemer ilçesinde temmuz ayında müşteri kabul etmeye başlayacak Planet Victorya Otel, gey ve lezbiyenlere hizmet verecek. Otel personelinin de gey ve lezbiyenlerden oluşacağı otelin sloganı ‘Özgür Bir Tatil’.

KAOS GL

Otel Genel Müdürü Faruk Ok, 170 kişilik otelin, gey ve lezbiyenlere hizmet vereceğini, konukların özel yaşamı dışında, otelin çevreden fark edilecek bir özelliğinin bulunmadığını ifade etti.

Otel personelinin de gey ve lezbiyenlerden oluşacağını kaydeden Ok, Türkiye pazarına ve uluslararası alandaki müşterilere hitap edeceklerini söyledi. Organizasyonlar dışında otele gelecek müşterilere otelin özelliğinin hatırlatılacağını ifade eden Ok, otele 18 yaşından küçüklerin alınmayacağını bildirdi. Ok, şöyle konuştu:

‘Otelimizde bu kategoriye uygun olarak ve buraya gelecek misafirlerimizin rahatı için her şey düşünüldü. Hamam, sauna, restoranlar, fitness, jakuzi, barlar, kuyum, kuaför ve üç havuzumuz mevcut. Bunlarla birlikte zemin katta çok büyük bir gece kulübümüz var. Otelimizde yarım pansiyon sistemini uygulayacağız. Böylece buraya gelen misafirlerimiz Kemer esnafından da alışveriş yapmış olacak.’

Ok, temmuz ayından itibaren müşteri girişlerinin başlayacağını, şu anda son hazırlıkları tamamlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Rezervasyonların ağırlıklı olarak Belçika ve Hollanda’dan olduğunu belirten Ok, ‘Sezondan son derece umutluyuz. Yoğun bir taleple karşılaştık. Sloganımız da ‘Özgür Bir Tatil’ olacak’ diye konuştu.

AFP’ye de haber oldu

Victorya Otel Fransız AFP ajansına haber konusu oldu. Ok’la görüşen AFP, diğer Müslüman ülkelerdeki gibi eşcinselliğin suç sayılmadığı halde Türkiye’de de eşcinsel düşmanlığının güçlü olduğunu belirterek, son yıllarda AB’nin de insan hakları konusundaki baskısıyla eşcinsellerin daha özgür olduğu yorumunu yaptı.

Kaynak: AA, Hürriyet, NTV, 30 Mayıs 2007

*Konuyla ilgili adresler:
http://www.planetvictorya.com/maintur.html