Yaşam

‘Hep Birlikte’ yüzleşiyoruz

23 Ekim 2007
Haber: Kaos GL


Kaos GL, gençler tarafından yürütülecek bir projeye imza atıyor. Dünya Bankası’nın desteklediği ‘Hep Birlikte’ adlı proje, gençlerin eşcinsellikle ilgili önyargılarını yıkmayı amaçlıyor. Projenin odak grup çalışması için 14 Kasım Çarşamba günü Kaos GL’de buluşuyoruz.

KAOS GL - 23/10/2007

Dünya Bankası’nın "Gençlik Gruplarının Güçlendirilmesi için Vatandaş Katılımı"nı amaçlayan hibe programı kapsamında desteklediği ‘Hep Birlikte’ adlı proje Haziran’da başladı.

Gençlerin eşcinselliğe yönelik önyargılarıyla yüzleşmelerini ve homofobilerinden arınmalarını amaçlayan proje, gençler tarafından yürütülecek. Proje kapsamında, gençlerin eşcinselliğe yönelik önyargılarını tespit etmeye yönelik bir anket çalışması düzenlenecek. Anket, Ankara’da okuyan 500 üniversiteli gençle yüz yüze yapılacak.

Gençlere yönelik insan hakları eğitimi

Anket verilerine göre üniversiteli gençlere ve gençlik alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarına yönelik bir dizi insan hakları eğitimi düzenlenmesi planlanıyor. Eşcinselliğe ilişkin önyargılar ve homofobinin tartışılacağı bu eğitimlerle ayrımcılık konusunda duyarlık kazandırılması amaçlanıyor.

‘Hep Birlikte’ projesi Haziran 2008’de sona erecek.

Hadi Hep Birlikte

‘Hep Birlikte’ projesinin ilk aktivitesi için start veriyoruz. Odak grup çalışması için 14 Kasım Çarşamba günü Kaos GL’de buluşuyoruz.

Katılım:

Odak grup çalışmasına katılmak için link’teki formu doldurup semih@kaosgl.org adresine göndermeniz yeterli olacaktır.


İletişim:

Semih Varol

Tel: 0 312. 230 03 58 (dahili 11)

E-posta: semih@kaosgl.org