Medya

Anonymous ’Pedofil’leri Deşifre Etti

Çarşamba, 18 Temmuz 2012
Haber: Kaos GL
Sanal aktivist hareketi Anonymous, pedofil internet siteleri üzerinde aktif olduğu belirtilen 500 dolayında kişiye ait e-mail ve IP adresini yayınladı. Belçika polisi yayınlanan isimleri inceliyor. 

Belçika internet gazetesi 7sur7’ye göre hackerlar kolektifi Anonymous, pedofil siteler üzerinde aktif olduğu belirtilen kişilere ait 500 dolayında e-mail ve IP adresini son günlerde yayınladı. Het Nieuwsblad ve De Standaard gazeteleri, bu adreslerden çoğunun Belçika’dan bağlantılar olduğunu bildirdi. 

Hackerlerin, bazı kişilerin telefon numaraları ve posta adreslerini de yayınladığı belirtiliyor. Bu verilerin yayınlanması ardından ilgili kurum olan Federal Computer Crime Unit, inceleme başlattı. 

Bir polis sözcüsü hackerların adreslerini yayınladığı kişiler ve aynı zamanda hackerlar hakkında derin bir soruşturma yürütülmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Child Focus Derneği ise Anonymous’un eylemini benimsemezken, eğer chat sitelerinde illegal şeyler yaşanıyorsa, harekete geçecek olanın sadece polisler olduğunu belirtti. 
 
Dünyanın en güvenlikli sitelerine düzenlediği politik saldırıları ile dikkat çeken sanal aktivistler Anonymous, RedHacker’lara (Kızıl Hackerlar) destek olmak ve KPSS’deki yolsuzlukları protesto etmek için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖYSM) sitesine operasyon çekmişti.(ANF)