Yaşam / Cinsellik

Kaza Sonucu ‘Arka’ya Kaçan Sabunlu Şişeler

Perşembe, 16 Ağustos 2012

Şimdi bu karpuzcu ne yapacak? Kim inanır şişenin makatına kaza sonucu girdiğine? Memleketini mi terk etmesi gerekiyor? Nereye gitse aynı karpuzcu olmayacak mı?
 
Yarım Litrelik Plastik Şişeye Teslim Edilen Erkeklik!

Buna benzer, yani makata-anal-arka bölgeye kaza sonucu şişe girmesi haberleriyle çok karşılaşıyoruz ülkemiz topraklarında. "Bu kadar da sakar olunmaz" diyeceğim ama karşımda muzipçe gülümseyen, eli dudaklarında "sus" işareti yapan ve durumu ört-bas etmeye çalışan bir figür buluyorum. Bu figür de heteroseksizmin çıkarları için ikiyüzlülüğe çanak tutan toplumun ta kendisi. Aslında yaşanılanlar komedi bile sayılmaz. Çünkü mizah unsuru sayılabilmesi için gerçekten ya spontone-kendiliğinden gelişen bir durum olması gerekir ya da işin içinde ince bir zeka olması gerekir. Haberi okuyunca insanın eşcinselliğe gönderme yapan asparagas bir haber olduğunu düşünmesi işten bile değil. Mağdurun bir de karpuzcu olması haberi daha "bulvar"laştırıyor.

Karpuzuyla meşhur memleketimiz şehirlerinden birinde, karpuzcunun biri banyo yaparken ayağı kayıyor ve banyoda bulunan yarım litrelik pet şişenin üstüne düşüyor. O plastik şişe nasıl oluyor da ezilmeden, eğer su doluysa patlamadan makata giriyor anlayamıyorum. Milyonda veya trilyonda değil, o şişenin kendiliğinden makata kaçması ihtimali sıfır, yani hiç yoktur. Karpuzcunun gerekçesiyse, şişenin sabunlu olması! Şişede mi banyo yapıyordu da sabunluydu acaba? Sabunlu olsa bile, üzerine düşünce o şişe makata gene girmez, başka bir taraf kayar gider ama kaya-kaya bir deliğe kayıyor ve içine giriveriyor. Şişe sanki canlı da, banyoda karşısında birini görünce cinsel arzuları kabarıyor.

Ve ne oluyor? Şişe yolunu bulup ilerliyor ve çıkmıyor, çıkamıyor, karpuzcu tarafından da çıkarılamıyor. Bu sefer ağrıdan, sancıdan bağırarak yardım istiyor. Karpuzcunun üstünü havluyla örterek hastaneye götürüyor komşuları. Operasyonla çıkarılabiliyor yarım litrelik pet şişe karpuzcunun içinden.

Şimdi bu karpuzcu ne yapacak? Kim inanır şişenin makatına kaza sonucu girdiğine? Memleketini mi terk etmesi gerekiyor? Nereye gitse aynı karpuzcu olmayacak mı? Her yerde gene yarım litrelik plastik şişeler olmayacak mı? Gittiği yerlerde inanacaklar mı şişenin makata kaza sonucu girdiğine? Yoksa karpuzcu bu olaydan dolayı rezil olup, artık banyoda daha mı dikkatli olacak? Belki artık şişe fobisi oluşacak ve mümkün olduğunca uzak duracak şişelerden.

Ama şişenin bir suçu var mı bu durumda? Korkulacak bir tarafı da yok ki yarım litrelik bu şişelerin. Bir keresinde aktüel bir dergide, kaza sonucu makata kaçan cisimlerle ilgili bir haberde kaza cisimlerinin toplu olarak fotoğrafını görmüştüm. Orada kapı kolundan yapay tahta penise, hatta iki litrelik pet şişeye kadar cisimler vardı. Hatta mağdur erkeklerden biri, doktorların yapay tahta penisi çıkardıktan sonra kendisine iade etmemelerinden dolayı hastaneyle kavga etmiş.

Bu tür kazalara sebep olan olayların bastırılmış eşcinsellikten başka bir açıklaması olabilir mi? Ancak kişinin birebir eşcinsel ilişkilerden bıkıp fantezi yapması gerekir. Eşcinselliğin normal karşılanmayıp kabul edilmediği kültürlerde, ne yazık ki insanlar eşcinselliklerini yaşayamıyorlar ve farklı tatmin şekillerine yöneliyorlar.

Kişinin kendini bastırmasından daha tehlikeli ve kendi-kendine zarar verdiği başka bir durum olamaz. Eğer bir eşcinsel kendini bastırmak yerine gizli veya açık herhangi bir şekilde ilişkisini yaşasa, makatsal kazalara kurban gidip elaleme rezil olmayabilir. Böyle daha mı iyi? Şimdi erkeklik kaza gerekçesi veya bahanesiyle kurtarılmış mı oluyor? Tıpkı bastırılmış eşcinsellerin travestileri kadın sanma bahaneleri gibi.

Bütün suç heteroseksizm ve erkekliğe yüklenilen dokunulmaz değerlerde ama eşcinsellerin kendi olamamalarının, eşcinsellikleriyle yüzleşmeyip eşcinselliklerini bastırmalarının hiç mi suçu yok? Her şeye "evet" mi demek zorunda eşcinseller? Kendi cinsinle anılmak, yakalanmak, eşcinsel olarak bilinmek, şişe kazasından daha mı kötü acaba? Karşımızdakileri saf yerine koyarken ne kadar rezil olduğumuzun, eşcinselliğimizi, kendimizi ne kadar düşürdüğümüzün farkında değil miyiz acaba? Mesela böyle bir kaza benim başıma gelse mahcup olmam. Çünkü zaten eşcinselliğim biliniyor ama böyle bir kazanın önlemini almadığım için aptallığımdan utanabilirim.

Ahh! Eşcinselliği bir bilsek-eşcinseller eşcinselliği bir bilseler, belki kendileri de inanırlar ve böyle abuk-subuk kazalarla maskara olmazlardı. Eşcinsellik onların gözünde de kabul edilemez bir şey. Eşcinselliğe dair yaşanılanlar eşcinsellere göre bile eşcinsellik değil; Sadece cinsel arzularını giderdiklerini, cinsel fantezi yaptıklarını sanıyorlar. Kendi cinsleriyle güya ihtiyaçtan ilişkiye girerken özellikle "arka"larını korumaya çok özen gösteriyorlar. Çünkü orayı koruduğun zaman erkekliği korumuş oluyorsun, eşcinsel olmuyorsun güya ama yarım litrelik plastik şişeye teslim ediliyor erkeklik. 

Son Yazıları