İnsan Hakları / Nefret Suçları

Genç Lezbiyen Şükran Günü’nde Saldırıya Uğradı

27 Kasım 2012
Haber: Kaos GL

Şükran Günü’nde Mobile County’de yaşayan genç bir lezbiyene yapılan saldırı LGBT’leri kızdırdı ve saldırganın nefret suçundan yargılanması için bir imza kampanyası başlatıldı.
 
Yahoo! News’ten Robin Raven’ın bildirdiğine göre, 23 yaşındaki Mallory Owens kız arkadaşının ailesiyle birlikte Şükran Günü’nü kutlayacaktı. Ancak orada olanlar festivalden başka her şeydi. Yahoo! ya göre Mallory’e kız arkadaşının abisi Travis Hawkins Jr. (18) saldırmış ve diğer birçok hasarla birlikte beyin kanaması, kırılmış elmacık kemikleri, kırık burun ve kafatasında kırık ve çatlaklara yol açmış.
 
Travis Hawkins Jr. tutuklanıp ikinci derece saldırıdan yargılandı. Ancak Owens ailesi ve yakınları Travis’in nefret suçundan yargılanmasını istiyor. Sonia Mason, Red Carpet’in Pensacola’nın sahibi, Facebookta Justice for Mallory (Mallory için adalet) isimli bir grup kurarak haberin yayılmasını sağladı. Bunun sayesinde Amerika çapında tepkiler yayılmaya başladı.
 
Bunun yanında change.org sitesinde Mobile County savcısı Ashley Rich’i adalete davet eden bir imza kampanyası da başlatıldı.
 
Ancak medyanın bu olayı haber yapması dört gün aldı, diyor Raven. Facebook sayfalarında yapılan çağrılar ve isteklerden sonra yerel haber istasyonu WKRG saldırıyı haberlere taşıdı.
 
FoxTV10’a göre, Owens şu an USA Hospital in Mobile, Alabama’da tedavi görüyor. Yine Fox’a göre bu Hawkins ailesinin ilk vakası da değil. 2011’de Travis’in babası Travis’i göğsünden vurmuş.
 
Çeviren: Cansın Kap
 
İmza Linki : http://www.change.org/petitions/mobile-county-alabama-prosecutor-bring-travis-hawkins-jr-to-justice
http://www.advocate.com/crime/2012/11/26/young-lesbian-brutal-attack-thanksgiving-day