Yaşam

Eşcinsel kadınlara yönelik sorular

24 Temmuz 2007
Haber: Kaos GL


Kaos GL’li kadınlar, lezbiyenlere ve biseksüel kadınlara yönelik önyargıları kırmak, yerine doğru bilgileri koymak adına bir broşür hazırlıyor. Eylül ayında çıkacak olan bu broşüre katkıda bulunmak istiyorsanız “Sıkça Sorulan Sorular”a yanıt vermekle başlayabilirsiniz.

“Lezbiyen, kravat takan erkeksi kadındır, porno dergilerinden size şehvetle bakan başka bir kadınla sevişen kadındır”. “Lezbiyen, erkek bulamayan çirkin kadındır”, “Lezbiyen, masum heteroseksüelleri baştan çıkaran vamp kadındır”, “Lezbiyen, dejenere bir cinsellik yaşayan isterik kadındır, kapitalizmin artığıdır”… Biz lezbiyenler ve biseksüel kadınlar, bu ve benzeri pek çok yargıyla sıkça karşılaştık. Çocukluğumuzdan bugüne okulda, evde, sokakta, okuduğumuz gazetede, izlediğimiz televizyon kanalında lezbiyenlere ve biseksüel kadınlara yönelik yaratılan bu önyargılar bizim cinselliğimizi dışlamak, kötülemek üzerine kuruluydu.

Kaos GL’li kadınlar olarak bu önyargıları kırmak, yerine doğru bilgileri koymak adına bir broşür hazırlıyoruz. Eylül ayında çıkacak olan bu broşürde eşcinsel kadınlara dair merak edilen pek çok soruya yanıt vereceğiz.

Broşürün başlıklarından biri de link’te okuyacağınız “Sıkça Sorulan Sorular” olacak. Hayatımız boyunca lezbiyen olduğumuzu söylediğimizde merak içinde karşımıza dikilen sorular bunlar.

Sizlerden isteğimiz link’teki bu sorularla karşılaşıp karşılaşmadığınızı ve karşılaştıysanız ne yanıt verdiğinizi yazmanız. (Sorulara eklemeler yapabilirsiniz)

Yanıtlarınızı kadin@kaosgl.org adresine gönderebilirsiniz.