İnsan Hakları / Nefret Suçları

Günce Hatun’un Katil Zanlısı Yakalandı

Pazartesi, 17 Aralık 2012
Haber: Kaos GL

Vurularak öldürülen Günce Hatun’un katil zanlısı, camı kırık aracıyla olay yerine dönüp yakalandı.

Beylikdüzü Bizimkent Köprüsü’nde önceki gece Günce Hatun (19) göğsünden silahla vurularak öldürüldü. Olayın ardından çalışma başlatan Beylikdüzü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, otomobili içinde olay yerindeki çalışmaları izleyen bir kişiden şüphelendi.

Otomobilin sağ ön camının kırık olduğunu gören polis, otomobilde bulunan İlker Karataş’ı (34) gözaltına aldı. Katil zanlısı olduğu ortaya çıkan Karataş cinayeti itiraf etti.
 
Bir bankada makam şoförü olarak çalıştığı öğrenilen Karataş’ın, "Taksim’ de arkadaşlarımla eğlendikten sonra Esenyurt’taki evime gidiyordum. “Travesti zorla arabama bindi. Ben de kavga ederek aşağıya indirdim. Ben hareket ederken bana çok ağır küfürler savurup arabaya taş attı.Ben de ruhsatsız silahımla havaya birkaç el ateş ederek oradan ayrıldım. Sonra silahı deniz attım, olay yerine dönünce yakalandım" dedi.
 
Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilen Karataş tutuklanarak cezaevine gönderildi. Günce Hatun’un cenazesi ise Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak toprağa verildi.