İnsan Hakları / Nefret Suçları

Eskişehir’de Eşcinsel İlişki Bahanesiyle Gasp

Pazartesi, 7 Ocak 2013
Haber: Kaos GL
Eskişehir’de yaşayan E.C. (38), internette tanıştığı kişinin evinde tabanca tehdidi ile gasp edildi.
Eskişehir’de yaşayan 38 yaşındaki E.C., internetteki bir gey sitesinde tanışıp evine gittiği kişi ve arkadaşları tarafından tabanca tehdidi ile cep telefonu ve bankadaki parasının bir bölümünün gasp edildiğini söyledi. Polis, 17-19 yaşlarındaki 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

E.C., internetteki bir gey sitesinde 19 yaşındaki M.İ. ile tanıştı. E.C., dışarıda buluştuğu M.İ.’nin daveti ile evine gitti. Bir süre sonra eve M.İ.’nin arkadaşları 19 yaşlarındaki Ö.K. ve M.Ç. ile 17 yaşındaki Y.Ç. geldi.

E.C.’nin söylediğine göre şüpheliler E.C.’ye tabanca çekip cep telefonunu ve kredi kartlarını aldı. Banka ATM’sinden bir miktar para çeken şüpheliler daha sonra kredi kartını E.C.’ye iade etti. Evden ayrılan E.C., polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Polis ekipleri, E.C.’nin ifadesi doğrultusunda eve gitti. Ekipler kilitli olan kapıyı çilingirle açtırıp içeriye girerken yapılan aramada 7.65 çapında tabanca ile 7 mermi bulundu. Şüpheliler M.İ., Ö.K., M.Ç. ve Y.Ç., kısa süre sonra yakalandı.
 
Gaspçılardan aynı hikâye!

Gözaltına alınan şüpheliler suçlamaları kabul etmeyerek E.C. ile internette tanıştıklarını, evlerine geldiğinde arkadaşlarına sarkıntılıkta bulunması üzerine tepki gösterdiklerini söyledi. Şüpheliler, bunun üzerine M.C.’nin kendilerine para teklifinde bulunduğunu, gasp olayının olmadığını öne sürdü. 4 şüpheli sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.(DHA)