İnsan Hakları

İmam Hatip'te 'aşkım' dayağı

Çarşamba, 10 Mayıs 2006
Haber: Kaos GL
Rize'nin Çayeli İlçesi'ndeki İmam Hatip Lisesi'nde, koridorda birbirlerine ‘Aşkım’ diye hitap eden iki kız öğrencinin, nöbetçi öğretmen İbrahim Atasayan tarafından dövüldükleri iddia edildi. Kız öğrenciler polise giderek öğretmen Atasayan'dan şikayetçi oldu.

KAOS GL

Olay, 8 Mayıs pazartesi günü Çayeli İmam Hatip Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, lise 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki G.K. ile lise son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Ş.A., teneffüste okulun koridorunda birbirlerine ‘Aşkım’ diye hitap ederek konuşmaya başladı. Koridorda bulunan nöbetçi öğretmen 38 yaşındaki İbrahim Atasayan bu diyalogları duyunca sinirlendi ve öğrencilere önce elindeki çantayı fırlattı. Atasayan daha sonra da G.K. ve Ş.A.'yı tokatladı. Ağlayarak okuldan çıkan öğrenciler eve giderek durumu ailelerine bildirdi. Aileleriyle birlikte Çayeli Emniyet Müdürlüğü'ne giden G.K. ve Ş.A., öğretmen Atasayan'dan şikayetçi oldu. Öğrencilerin verdikleri ifadeler doğrultusunda Çayeli Cumuriyet Savcılığı olayla ilgili inceleme başlattı.

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı İmam Hatip Lisesi meslek dersi öğretmeni İbrahim Atasayan, ‘Abartılacak bir durum yok. Sadece çanta fırlattığım doğrudur. Büyütülecek bir olay değildi. Bir anlık sinirlenmeden oldu. Öğrenciler polise gidip şikayetçi oldu ama sonra şikayetlerinden vazgeçtiler'' diyerek kendini savundu.

Öte yandan olayın bugün ortaya çıkmasının ardından okula gazetecilerin geldiğini gören okul idarecileri, teneffüste bahçede bulunan bütün kız öğrencileri okul binasına soktu.

Kaynak: internethaber, 10 Mayıs 2006