Yaşam

Eteğindeki Domatesleri Dök Bakalım...

Cuma, 9 Mayıs 2008
Haber: Kaos GL
İlki 2005 yılında sahiplerini bulan ‘Hormonlu Domates Ödülleri’, bu seneki adaylarınızı bekliyor. Lambdaistanbul LGBTT Derneği’nin bu sene dördüncüsünü gerçekleştireceği Hormonlu Domates Ödül Töreni için siz de aday önerilerinizi Lambdaistanbul LGBTT Derneği’ne iletebilirsiniz.

Lambdaistanbul LGBTT Derneği tarfından yapılan duyuru:

İlkini 2005 Temmuz’unda gerçekleştirdiğimiz ‘hormonlu domates ödül töreni’yle, hayatın farklı alanlarında homofobik söylem veya tutumlar geliştirmiş kişilere, yaklaşımlarının doğru olmadığını hatırlatmaya çalışmış ve toplumu lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transeksüel bireylere karşı homofobik olmamaya çağırmış, ödül töreninde sesimize ses katmıştık.

Bu yıl da 29 Haziran 2008’de 4.’sü gerçekleşecek olan hormonlu domates ödül törenimizde homofobik söylem ve tutumları olan kişilere domateslerimiz bir kez daha gitsin diyoruz.

2007 Temmuz ayından bu yana basın, müzik, TV/magazin, siyaset/kurumlar alanlarında homofobilerine şahit olduğumuz kişilere hormonlu domates göndermek için, aday adayı önerilerinizi 30 Mayıs Cuma günü saat 17.00’e kadar bekliyoruz.

Aday adaylarınızı göndermek ve gönderilen aday adaylarını görmek için için:

http://www.lambdaistanbul.org/php/main.php?menuID=5&altMenuID=5&icerikID=5229

Merak ettikleriniz, önerileriniz veya eleştirilerinizi mail@istanbulpride.org adresinden bizlerle paylaşabilir ayrıca 20 Mayıs tarihi itibariyle http://www.istanbulpride.org/ adresinden de Onur Haftası hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.