Gökkuşağı Forumu

Viyana’dan selam

Çarşamba, 11 Mart 2015
LGBTİ görünürlüğünü somut bir şekilde Meclis’te görmek için, aş için ekmek için, daha eşit bir yaşamı inşa etmek için en önemlisi çocuklarımızın ölmemesi ve umut için oyum HDP’ye.
 
Geçen yıl Cocoon (Koza) Kültür’ün bir projesi olan “InBetween“ oyunu için Viyana’ya misafir sanatçı olarak çağrılmıştım. Rejisör Emel Heinreich’in yönettiği oyun iki buçuk ay süren bir prova sonrasında çıktı. Oyunun Türkiye gösterimleri geçen yıl oldu. Ankara, İstanbul ve Diyarbakır’da sergilendi oyun. Bu sezon da Mart ayında Viyana, Nisan'da Avusturya’nın başka kentlerinde turneye çıkacak. Bundan dolayı iki ay ülkeden uzakta olacağım.
 
Fotoğraf: In Between oyundan bir kare
 
Çok yoğun bir çalışmanın içinde olduğum için güzelim ülkemde gündemi tam takip edemiyorum. Takip ettiğim kadarıyla son zamanlarda gazetemizin yazarlarından Mehmet Baransu’nun tutuklanmasını duydum. Sebebi her ne olursa olsun bir gazetecinin tutuklanması pek bir nahoş oldu. Basın özgürlüğüne yine bir darbe vuruldu. Bir gazeteci yine susturulmak istendi. Bu Türkiye’nin basın özgürlüğüne yapılmış en son büyük ayıbıdır. Gazeteci arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum, en yakın zamanda özgürlüğüne kavuşmasını diliyorum.
 
Gelelim gündemin en çok meşguliyetine yani seçimlere. Demokratik bir meclis için, çoğulcu bir katılımın sağlanması, erkek ve heteroseksist meclisi altüst etmek için, gasp edilen Meclis’teki sandalyeleri kalın kalın, kelli felli adamlardan geri alıp en az yarısına kadınları oturtmak için, barış sürecine daha çoğunluklu katılımı sağlamak için, LGBTİ görünürlüğünü somut bir şekilde Meclis’te görmek için, aş için ekmek için, daha eşit bir yaşamı inşa etmek için en önemlisi çocuklarımızın ölmemesi ve umut için oyum HDP’ye.