Yaşam / Spor

‘Homofobik Fenerbahçe Spor Kulübü, Angel McCoughtry’den özür dilesin!’

Çarşamba, 22 Nisan 2015
Haber: Kaos GL
Cinsiyetçilikle mücadele etmek için kurulan erktolia.org, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü, cinsel yöneliminden ötürü işinden ayrılmak zorundan bırakılan basketbolcu Angel McCoughtry’den özür dilemeye çağırıyor.
 
Erktolia.org, Fenerbahçe Spor Kulübü’nden ve İsfendiyar Zülfikari’den, cinsel yöneliminden ötürü önce ilişkisini inkâr etmeye zorlanan, ardından mobbing ile işinden ayrılmak zorunda bırakılan Angel McCoughtry’den özür dilemesini talep eden bir Twitter eylemi başlattı.
 
“Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sporcularının cinsel yönelimleri, kulüp yöneticilerinin, takım başkanlarının veya antrenörlerin inisiyatifinde değildir!” açıklamasını yapan erktolia.org, @fenerbahce #HomofobikFenerbahçe #BloklamaÖzürDile @IsfendiyarZ  tweet’ini yaygınlaştırıyor.
 
Ne olmuştu?
 
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın eski oyuncularından Angel McCoughtry, kız arkadaşıyla olan ilişkisini yalanlamazsa takımdan atılacağı yönünde tehdit edildiğini açıklamıştı. Yaşadıklarını kaosGL.org’a anlatan basketbolcu, Fenerbahçe Bayan Basketbol Şube Sorumlusu Asbaşkan İsfendiyar Zülfikari tarafından mobbinge uğradığını ve ödemelerinin kesildiğini söylemişti.
 
“Tüm kanıtlar elimde” diyen McCoughtry, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne dava açmaya hazırlanıyor.