Yaşam / Spor

Denizli’de LGBTİ mültecilerle dayanışma maçı

20 Ekim 2015
Haber:

Denizli’de LGBTİ mültecilerle dayanışma maçlarının üçüncüsü Hakem Halil İbrahim Dinçdağ’ın yönetiminde yapıldı.

Denizli'de, LGBTİ mültecilerle dayanışma amacıyla, FARE (Football Against Racism in Europe) desteğiyle Kaos GL Derneği'nin organize ettiği sosyal etkinlik kapsamında futbol karşılaşmasının üçüncüsü gerçekleştirildi.

Hakem Halil İbrahim Dinçdağ yönetiminde LGBTİ mülteci ve yereldeki LGBTİ'lerin katılımıyla oluşturulan takımların dostluk maçı 5-5 bitti.

Karşılaşma öncesi "Barış Hemen Şimdi", "Futbol Herkes İçin", "Yaşasın Kadın Kadına Aşk", "Eşcinsel Futbol Hakemi Vardır", "Eşcinsellerin Kurtuluşu, Heteroseksüelleri de Özgürleştirecektir" gibi Türkçe ve Farsça pankartlar açılarak fotoğraf çekildi. Maç sonrası kaynaşmak amacıyla toplu yemek yendi.

LGBTİ mültecilerin yanı sıra yereldeki LGBTİ'ler, Denizli LGBTİ ve Aileleri oluşumu ve Denizli Galatasaray "Tek Yumruk" ekibinden temsilcilerin de katıldığı ve Kaos GL adına Avukat Hayriye Kara'nın moderasyonuyla gerçekleştirilen etkinlik, dostluk duygusu içerisinde gerçekleştirildi.

Kaos GL Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu Norveç Büyükelçiliği ve Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir.

Son Yazıları