Gökkuşağı Forumu

Ahmet Yıldız, Okyanus Efe ve diğerleri için...

Perşembe, 28 Ocak 2016

Norm'unuz batsın. Norm'lara atfettiğiniz anlamlar batsın toplum! Uçkurunuz yaşasın ama, zira "haz", üreme varsa anlamlı sizler için! 

"Modern hayat, ölümleri bile ötekileştirme cüretini kendinde bulabiliyor, ne iğrenç! Yine modernizmin yaratısı iktidarın kuklası olan ideolojik aygıt medya, bu ölümleri yansıtsa bile (!) insanlar, "hak etmiş", "ne işi varmış!", "ama transmış/geymiş/lezbiyenmiş" diyebiliyor. 

Keşke diyorum böyleleri için, keşke uyansanız da yatağınızdan, o ağzının içine düştüğünüz ataerkinin emri iktidarın kavliyle yöneliminiz bir süreliğine değişse ve survival skill'ler geliştirmek zorunda kalsanız! Ah olsa da biraz anlasanız!

Toplumu gri yapamazsınız heyhat! O gri parantezlerinizin içindeki renklerin hapsedilmişliği, var oldukları gerçeğini yok etmez, onları yok eder... Pamuk ipliğine bağlı "normal" insan ömrünü, ötekileştirerek yok saymaya olan çabanızı, ah keşke yaşamak; yaşatmak için harcasanız!

Evren, rengarenk. Ve bence, hemen şimdi, bu yazıyı okuduktan sonra "Aramızda heteroseksüel var mı?" sorusunda afallayan cins'ler arası bilginizi güncelleyin. Güncelleyin çünkü ben daha çok kan kaybetmek istemiyorum; insan hayatı son bulsun istemiyorum! Sabah uyandığımda arkadaşlarımdan "Bugün de birimiz ölmedik" duymayayım. İnsanın toplumda, insan eliyle katledilmediğine şükrediyoruz "Ulan ne günlere kaldık be" diye hayıflanmak ya da "X kişisi nefret cinayetine kurban gitti"  cümlesi ile gözyaşı dökmek istemiyorum!

Bugün beni ağlattınız. 

Bugün ne mi oldu?

Bugün X kişisi normaldışı kabul edilen cinsel yönelimi sebebi ile sokakta öldürüldü, öldüren beraat etti kendisi gencecik yaşında mezara girdi.

Bugün Y "dişisi" Esenyurt'ta bir "kız"dan hoşlandığı için insandışı muameleye maruz kaldı, ötekileştirildi, hayata küstürüldü.

Bugün "ne idüğü belirsiz" R; cinsiyetini değiştirdi, cibiliyetsiz oldu. Zaten cinsiyeti de cibiliyeti de bozuktu. "O" ise, yaftalandı, ailesi reddetti, katlanamadı insandışı muamelenize, kendisini balkon demirlerine astı. Bir diğer "O", son yolculuğuna "normal" bir şekilde kimlik adı ile uğurlandı.

Bugün "karı-kılıklı" A; babası tarafından çok afedersiniz gey diye -düşünebiliyor musunuz?!- katli vacip görüldü. Nefes almamalıydı, öldürülmeliydi!

Normunuz batsın. Normlara atfettiğiniz anlamlar batsın toplum! Uçkurunuz yaşasın ama zira "haz" üreme varsa anlamlı sizler için! 

Başımız sağolsun,

Bugün Savaş, savaşamadı. 

"Savaş kim" miydi? Savaş, savaşma hakkı elinden alınmış bir "insan" idi. Modern olanın, insandan evvel geldiği düzende @Savaş ya da #Savas idi.

Savaş S'ydi...

Yolu ışıkla dolsun temennisinin tamlayanıydı. Tamamlanamayandı, ama'lananlardandı...

"Hayat, kadere inat; seni sil baştan yaşayacağım. Ahdım olsun!" diyordu ya Sezen, ben de ömrüm boyunca normal'in homofobi, transfobisi ile SAVAŞ'mazsam bana da yazıklar olsun!"