Kültür Sanat

Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali başladı

21 Şubat 2016

Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali ‘Kaybın Sessizliği ve Kalanın Sesi” paneli ve 90’larda Lubunya Olmak oyunu ile başladı.

Bu yıl “Ses” teması ile 8. kez yola çıkan Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali dün (20 Şubat) gerçekleştirilen “Kaybın Sessizliği ve Kalanın Sesi: Yas ve Umut” kayıplara rağmen umut veren seslere kulak verdi. Panelde Salih Canova, Süreyya Karacabey ve Sema Yakar konuştu.

Panelin ardından festivali düzenleyen Siyah Pembe Üçgen Derneği’nin sözlü tarih çalışmasından uyarlanan ve 90’larda yaşamış LGBT’lerin kişisel hayat hikayelerinin anlatıldığı 90'larda Lubunya Olmak oyunu izleyiciler ile buluştu.

Festivalde bugün, Alternatif Bilişim Derneği'nden İlden Dirini ve Ali Rıza Keleş ile Sansürü Aşma ve Veri Güvenliği atölyesi düzenlenecek. Atölye kapsamında sansürü aşma ve kişisel verilerin güvenliğini sağlama yöntemleri konuşulacak.

Yarın ise festival kapsamında geçtiğimiz eylül kaybettiğimiz LGBTİ aktivistleri Boysan Yakar ve Zeliha Deniz anısına hazırlanan “Devrim benim çiçekli gömleğimdir” isimli serginin açılışı saat 18.30'da K2 Güncel Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Festival ile ilgili detaylı programa www.siyahpembe.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

İlgili haber:

Baki Koşar Festivali’nin programı açıklandı