İnsan Hakları / Sağlık

Lubunyalar için Yoga Atölyeleri bahar programı başvurularını bekliyor

Cuma, 26 Şubat 2016
Haber: Kaos GL

Yoga yapmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Yoga eğitmeni Dijle Kılınç ile Kaos GL’nin yoga atölyeleri bahar programı tam size göre!

 

Yoga atölyeleri 2016'da da devam ediyor. LGBTİ’lerin güçlenmesine, kendine olan güveninin artmasına, yaşadıkları stres ve şiddetle baş etmesine odaklanacak olan yoga atölyeleri 5 Mart’ da başlıyor. Toplam 2 ay sürecek atölyeler cumartesi günleri saat 12:30 ile 14:00 arasında Haymatlos Kafe’de gerçekleşecek.

Kontenjanı 15 Kişi 
Aylık program katılım ücreti: 20 TL

Atölyelere katılmak için 4 Mart’a kadar kkm@kaosgl.org adresine adınızı ve telefonunuzu yazarak mail atmanız yeterli.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Atölyeleri yürütecek yoga eğitmeni Dijle Kılınç sorularımıza şöyle yanıt verdi:

Dijle Kılınç kimdir? Yoga senin için ne ifade ediyor?

Kaos GL ile birlikte yeniden ders vereceğim için çok heyecanlıyım. Kendimden kısaca bahsetmem gerekirse; toplam 9 ay süren bir yoga eğitimi sonrasında yoga eğitmenlik sertifikamı aldım ve aslında yoga yolumun da yeni başladığını düşünüyorum. Birlikte, beraber yapma, üretme, eyleme ve bunu bedeninle de birlikte de yapma hali olarak yogaya bakmak bana keyif veriyor. Bunun dışında yaklaşık 10 yıldır feminist aktivist politikanın içinde yer alıyorum.

Yoga atölyesinde ne yapacaksınız? Neden bu atölyeye katılalım?

Kaosla birlikte ilk yoga yapma fikriyle ilgili konuştuğumuzda, bu toplumda, şehir hayatında yaşamın buna ek olarak LGBTİ'ler olarak yaşadığımız her türlü sıkıntıyı yoga yaparak hafifletmek, rahatlamak ve güçlenmek olarak konuşmuştuk. Ben kendi yoga deneyimimden beni hem bedensel hem zihinsel olarak güçlendirdiğini görüyorum. Ve bunu paylaşmak birlikte stresimizden kurtulmak, birlikte her anlamda güçlenmek olarak görüyorum. Bu anlamada herkesin yoga yapması gerektiğini de… Yoga, bir çok eylemde olduğu gibi zaman içinde bize bunu veriyor, biraz zaman vermek ve düzenli yapmak bu güçlenmeyi ve gelişimi sağlamak için önemli. İlk dersimizde de biraz bununla ilgili konuşup, yoganın başlangıcına adım atacağız. Haydi hep beraber bu deneyime birlikte akalım,  5 Mart'ta bahar programımızda buluşmak üzere!

(Haymatlos Kafe adres: Konur 2 Sokak, No:73, Kızılay - Ankara)