Yaşam

Onur Hikayem: Tarifler olmasın!

Pazartesi, 6 Haziran 2016
Haber: Kaos GL

Onur hikayelerinde bugün: Tarifi olmayan özgür aşklar ve gözlerde kaybolmanın heyecanı…

Cerem'in Onur Hikayesi

Henüz yirmi yaşımdayım. Bugüne kadar hissettiklerimin ne olduğunu anlayamamıştım. Aşka inanmadım hiç. Sinemayı çok severim, eşcinselliğin anlatıldığı, izleyenlerin damarlarına işleyecek şekilde olanları, çoğunu da ağlayarak izledim. Biliyorum yıllarca yaşattıkları zulmü. Eşitsizlik, adaletsizlik her yerdeydi ve her zamandı. Geçmedi, geçemedi bu saçma tepkiler. Geçireceğiz, hep birlikte...

Bugüne kadar erkeklere duyduğum ilgi kadar kadınlara da ilgi duydum. Kadınlara olan ilgimi özenme, örnek alma kategorisine sokmuştum. Yedi gün öncesine kadar. Aşka inanmayan birinin, kendini heteroseksüel sanan birinin, bir kadının gözlerinde kaybolmasını düşünün. Yaşadığım heyecan, sesinin tonu, gülüşü. Yaşadığım hissin tarifi yok. Tarifler olmasın, bizler özgürce yaşayalım aşkımızı.

*Hikayeler paylaştıkça çoğalır. Sen de onur hikayeni anlatmak istersen maksimum 500 kelimeden oluşan yazını web@kaosgl.org a yolla, Türkçe-İngilizce olarak hem Kaos GL’de hem LGBTI News Turkey de yayınlansın. Yazının yayınlanmasını istediğin ismini ya da rumuzunu da eklemeyi unutma. 

Diğer hikayeler:

Onur hikayeni anlat!

Onur hikayem: Çiçek taşıyoruz ağzımızda