Medya

Sıkı tutunun: Will & Grace geri dönüyor!

27 Eylül 2016
Haber: Kaos GL

90’ların sonunda ekranlarda eşcinsel ve biseksüel görünürlüğü için dönüm noktası olarak anılan Will & Grace geri dönüyor! 

1998’den 2006’ya sekiz sezon süren gey-sitkom Will & Grace’in geri dönüşü, dizinin başrol oyuncularından Debra Messing tarafından duyuruldu.

10 yıl sonra yeniden çekilecek olan dizi eşcinsel bir avukat olan Will, onun “evlenmekten son anda vazgeçtiği” en yakın arkadaşı iç mimar Grace, aktör olmak isteyen eşcinsel Jack ve Grace’in “çılgın” yardımcısı Karen’in dostluğunu konu alıyordu. 

Dizinin başrol oyuncularından Eric McCormack 2003’te GLAAD Medya Ödülleri’nde, eğlence sektöründe LGBTİ’lerin eşit hakları elde etmesi yolunda çaba sarf eden yüzlere verilen Vanguard ödülünü kazanmıştı. Bir yıl sonra (2004) dizinin başrol oyuncularından Megan Mullally (Karen) ise medyada LGBTİ görünürlüğünü arttıran kişilere verilen Golden Gate ödülünün sahibi olmuştu. 

Dizinin geri dönüşüyle ilgili yayınlanan yaklaşık 10 dakikalık video ABD’nin 2016 seçimlerini konu alarak #VoteHoney hashtagiyle oy kullanmaya çağırıyor. 

Editörün notu: Daha internetten dizi izlemek neymiş bilmediğimiz yıllarda TNT'de izleyip “kendinden bir şeyler bulan” herkese selam olsun. Bu mutluluk hepimizin! :)