Yaşam

Kadınların kolektif satış alanı Potlaç Dükkan açılıyor!

Çarşamba, 23 Kasım 2016
Haber: Kaos GL

Kadıköylü kadınların Moda’da başlayan stant serüveni kolektif satış alanı Potlaç Dükkân’a taşınıyor!

Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköylü kadınların talebi üzerine, alternatif bir kadın ekonomisi ve dayanışma ağı oluşturma anlayışıyla başlattığı POTLAÇ Projesi kapsamında 2016 yazı süresince kadınlar, her hafta 3 gün olmak üzere 19 kez stant açtı.  Potlaç ağında olan tüm Kadıköylü kadınlar, ürün satış deneyimlerini devam ettirmek ve çeşitlendirmek için birlikte yol almaya devam ediyor.

Kadıköylü kadınlar Potlaç Dükkân’ı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde açarak; kadınların ekonomik güçlenmelerini; dayanışma ve örgütlenme deneyimlerini görünür kılmayı amaçlıyor. Sizi 25 Kasım Cuma günü saat 14:00’dan itibaren, Caddebostan Kültür Merkezi Giriş Katı, D&R Mağazası’nın bitişiğinde yer alan kolektif satış alanı Potlaç Dükkan’ın açılış kokteyli etkinliğine davet ediyor.

Kadıköylü kadınların kolektif satış alanı Potlaç Dükkan, Pazartesi hariç her gün, 10:00-21:00 saatleri arasında açık olacak. Bireysel satışın yanında, kadın ve LGBTİ örgütleri de Potlaç Dükkan’da ürün satışı yapabilecek.

Açılışın Facebook etkinliğine buradan ulaşabilirsiniz.