İnsan Hakları / Eğitim

Kaos GL, İzmir’de sosyal hizmet öğrencileriyle buluştu

Cuma, 30 Aralık 2016
Haber: Kaos GL

Kaos GL, Ayrımcılık Karşıtı Dersler kapsamında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi.

Kaos GL Derneği, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde Sosyal Hizmet Uzmanı Sezin Ünal’ın “Ailelerle Sosyal Hizmet”  dersine konuk oldu. 

29 Aralık Perşembe günü üçüncü sınıf öğrencilerinin katıldığı derste, İzmir Siyah Pembe Üçgen Derneği’nden Erdem Gürsu, LGBTİ temel kavramlarından ve Siyah Pembe Üçgen’in İzmir yerelinde yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Gürsu’nun ardından, Kaos GL Sosyal Hizmet Çalışma Grubu’ndan Özge Arslan sosyal hizmet alanlarında LGBTİ’lerin insan haklarına ilişkin yaşadıkları sorunları vakalar üzerinden analiz etti. Öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla ders sona erdi.

Ayrımcılık Karşıtı Dersler neden sizin kampüsünüzde de olmasın?

Kaos GL Derneği Ankara’ da farklı üniversitelerin eğitim bilimleri, sosyoloji, kamu yönetimi, siyasal bilgiler, uluslararası ilişkiler, iletişim, kadın çalışmaları, sosyal hizmet, psikoloji, psikolojik rehber danışmanlık, hukuk, tıp ve sağlık bilimleri gibi fakülte ve bölümlerin derslerine konuk olarak birlikte ders yapıyor.

Akademisyen ve öğrencilerden gelecek davetleri değerlendirecek olan Kaos GL, derslerin alanı ve kapsamı üzerinden cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığı ile LGBTİ konularının tartışılmasına katkı sunacak.

LGBTİ alanında çalışmak isteyen öğrenci ve akademisyenler, “Ayrımcılığa Karşı Dersler” programı kapsamında Kaos GL Derneği’ne egitim@kaosgl.org adresinden ulaşabilir. 

Öğrenciyim ne yapabilirim?

Ders programında yer alan konular içerisinde LGBTİ alanı ile ilişkilendirilecek herhangi bir gündem var ise ders hocası ve Kaos GL ile iletişime geçebilirsiniz.

Hocayım ne yapabilirim?

Kaos GL birçok farklı alanda multidisipliner akademik üretimin de gerçekleştiği bir kurum. Herhangi bir dersinizin bir gününü Kaos GL ile birlikte yürütmek isteyen öğretim görevlileri de aynı adresten Kaos GL ile iletişime geçebilir.