Yaşam

İzmir Adliyesi’nde patlama

Perşembe, 5 Ocak 2017
Haber: Kaos GL

Bayraklı’da bulunan İzmir Adliyesi yakınında patlama meydana geldi.

Bayraklı’da bulunan İzmir Adliyesi’nin C girişinde 16:10'da patlama meydana geldi. Patlama bomba yüklü aracın infilak ettirilmesiyle gerçekleşti. Yaralılar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

İlk belirlemelere göre patlamanın bomba yüklü araçla yapıldığı ifade edildi. Patlamanın ardından çıkan çatışmada 2 saldırgan öldürüldü. Anadolu Ajansı'nın ilettiğine göre ikisi polis yedi kişi yaralandı; bir polis ve bir adliye çalışanı hayatını kaybetti.

CNN Türk'e konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, patlamanın gerçekleştiği bölgenin çok stratejik bir nokta olduğunu ifade etti. Patlama sonrası çıkan yangının söndürüldüğünü söyleyen Buğra Gökçe, bölgenin en kalabalık ve işlek saatinin olduğunun altını çizdi.

İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, Adliye’ye giriş çıkışların yasaklandığını belirttikten sonra, geçtiğimiz günlerde yapılan “İzmir’de neden bomba patlamıyor? Yoksa gavur gavura rahat mı yaşıyorlar?” sosyal medya paylaşımlarının İzmir’i hedef gösterdiğini ve paylaşımı yapan kişilerle ilgili ilgili hukuki yollara başvurduklarını söyledi.  

Patlamaya ilişkin Radyo Televizyon Üst Kurulu’nca yayın yasağı getirildi.