Yaşam

Yapabilirsin Klara – Mert’in hayalleri

Cuma, 6 Ocak 2017
Haber: Kaos GL

Heves kıranlara inat Yapabilirsin Klara’da bugün Mert’in hayalleri…

Dünya telaşesine kaptırıp kendimizi, “yaşıyoz işte” diye geçiriyoruz günleri... Hayatta kalmakla yetinmeyip yaşamak isteyenlere veriyoruz cevabı: Yapamazsın ki!

Heves kıranlara inat, başka bir hayat için hayal kurmaya cesaret edenlere gelsin: Yapabilirsin Klara!

İstediklerinizden bir “Top 10” listesi oluşturun, birkaç fotoğrafla birlikte web@kaosgl.org adresine gönderin. Bakarsınız hayallerinizin gerçek olmasına yardım edenler çıkar, bakarsınız hayalleriniz sizi gerçek kılar...

İşte Mert Güzel’in hayalleri

10. Beyoncé konserine gitmek.

-Çoğu lubunyanın bir ikonu vardır. Ben de hakkımı Beyoncé'den yana kullanmak istiyorum. Malum daha önce kendisi hiç buralara gelmedi. Gelecek gibi de durmuyor. O zaman bu hayalim için varsa bir Single Ladies'inizi alırım.

9. Onur yürüyüşüne katılmak.

-Pride için süregelmiş zorlu süreçler herkesin malumu aslında. Bu yıl özgürce, rengarenk, zırıl zırıl yürümek istiyorum. Kolluk kuvvetleri, gaz bombaları ve çeteler olmadan... Ellerinde lolipoplarla gelsin lubunyalar. #pride

8. Yazmak, yazmak, yazmak...

-Kız kitap yazma hayallerim falan var benim. Tabi, HIV/AIDS üzerine şöyle kendi deneyimlerimi aktarabileceğim bir kitap yazmak istiyorum. Sizce de güzel olmaz mı?

8. Okuduğum bölümü bitirmek.

-Resmen ıkına ıkına okuyorum. Artık şu Sanat Tarihi sayfasını kapatmanın vakti geldi. E sen de çalış azcık dediğinizi duyar gibiyim. Çalışacağım ve çatır çatır bitireceğim bu sefer Anni.

7. Laçolarcaa.

-Gülmeyin ay. Yalnızlık canıma tak etti. Şöyle yetkili bir abi gelse de azcık dilimden anlasa diye oturdum bekliyorum resmen. Abla sürekli koli koli nereye kadar? İnsan iki hoşbeş etmek istiyor. Vallahi benim de hakkım. Millet nasıl sevgili yapıyorsa ben de yapacağım.

6. Ev satın almak.

-Bu konuda mütevazı olamayacağım. İstiyorum ki bana ait, dizimi kırıp oturabileceğim bir evim olsun. Bahçesinde kediler dolaşsın. Ay buraya bir de yazlık ekliyorum o zaman.

5. Tatile çıkmak.

-İki yıl oldu deniz, kum, güneş yüzü görmeyeli. Kapansın telefonlar, gelsin koliler, içkiler... Hayır sıcak kum kemiklerime iyi geliyor o yüzden yani.

4. İngilizce öğrenmek.

-Bacım bir dil yetmiyor. 2017'ye de girdik, insanın yüzüne bakmazlar bu devirde. Bu madde altında hepimiz için Nicki Minaj İngilizcesi diliyorum. #BossAssBitch

3. Kendi kafemi açmak.

-Hayallerin en tatlı klişesidir. Yaa, kahveler pişirilsin, fallar açılsın, dedikodular yapılsın... Sonra ne bileyim, bir kafem olsundu işte.

2. Dünya barışı.

-Söylemeden edemem; LGBTİ+'lara, seks işcilerine, engeliyle yaşayanlara, HIV ile yaşayanlara, hayvanlara, canlılara, etnik kökenlere, dile, inanca ve inançsızlığa, kadınlara duyulan nefretin yerini sevgi alsın. Nefret ortadan kalksın. Erk ve militarist zihniyet yerini aşka bıraksın, savaş işlenmesin istiyorum. LGBTİ+'ları başbakan olarak görmek istiyorum. Çünkü neden olmasın?

1. Özgür Renkler Derneği.

-Gözümün nuru, biriciğim... Büyüsün, güçlensin... Sevgiyi, adaleti, eşitliği, barışı ve aşkı her yere, herkese yaymaya devam etsin. #merhabacanım

Diğer hayal sahipleri:

Kadir

Nayat

İrem

Cüneyt

Gewre Nazlıcan 

Hêvî 

Can

Yıldız

Yaprak

Emre

Zeynep

Cihan

Halil

Burak

Mehmet Efe

Aysun

Gökhan

Semen

Ozan

Özlem

Burcu

Umut