Yaşam / Dünyadan

156 politikacıdan Trump’a açık mektup: LGBT’lere saygı duy!

Pazartesi, 16 Ocak 2017
Haber: Kaos GL

156 LGBT politikacı, ABD’nin yeni seçilen Başkanı Trump’a LGBT haklarını savunması için mektup yazdı.

ABD’den Gey ve Lezbiyen Zafer Enstitüsü (Gay & Lesbian Victory Institute) yeni seçilen başkan Donald Trump’a açık mektup yolladı.

Enstitü ülke genelinde 156 LGBT politikacının imzaladığı mektupta Trump’tan LGBT toplumunun eşitlik kazanması için politika geliştirmesi talep edildi. Mektupta ayrıca Trump’ın kabinesinde yer alan bazı kişilerle ilgili endişeler paylaşıldı ve Trump’ın LGBT’lere saygı duyması gerektiği belirtildi.

Mektubu imzalayanlar arasında Temsilciler Meclisi üyeleri, valiler, şehir konseyi üyeleri yer alıyor.

“LGBT’ler de dahil bütün Amerikalıların Başkanı olmanızı umuyoruz”

Mektubun satır başları şöyle:

“Seçim süreci boyunca küçük ama etkili bir grup tarafından dile getirilen düşmanlık ve hoşgörüsüzlüğü azaltmanızı bekliyoruz. LGBT haklarına desteğinizi açıkça ilan etmenizi talep ediyoruz.

“Obama yönetimi Amerikalı LGBT’lerin hayatlarını sayısı kere daha iyi bir hale getirse de Jess Sessions, Ben Carson ve Betsy DeVos gibi Trump adaylarının bu süreci tersine çevirmek istediklerine ilişkin kayıtlar var. Eşitlik için yapılan bu değişiklikler zorluydu ve sizin adaylarınızın çoğunun bu çabalarına karşı olduğunu görmek rahatsız edici.

“Samimi bir şekilde ümit ediyoruz ki her ırk, etnisite, cinsiyet ve dini inançtan LGBT’ler de dahil bütün Amerikalıların başkanı olursunuz.

“Halihazırda var olan hakları koruyacağınızı ve LGBT’lerin eşitliği için sesinizi yükselteceğinizi ümit ediyoruz. Her koşulda eşitlik için güçlü ve ısrarcı bir ses olmaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.”