İnsan Hakları / Eğitim

‘Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eğitim İşbirliği Protokolü’ Eskişehir’de imzalandı

Cuma, 20 Ocak 2017
Haber: Kaos GL

Eksi 25 Derneği ve Eskişehir’deki tüm eğitim sendikalarının birlikte hazırladığı “Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eğitim İşbirliği Protokolü” imzalandı.

#SivilDüşün desteğiyle Eksi 25 Derneği’nin “Çocuk İhmali ve İstismarı Konusunda Eğitim Sendikaları” atölyesi sona erdi. Bu atölyenin ardından, Eksi 25 Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir’deki tüm eğitim sendikalarının ortaklaşa hazırladıkları “Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eğitim İşbirliği Protokolü” 18 Ocak 2017 günü imzalandı. Bu protokol tüm sendikaların ve merkezi kurumların bir arada imzalaması sebebiyle Türkiye’de bir ilk.

Eskişehir'de çocuklar için eğitim sendikalarından ortak mücadele

Bu protokol sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çocuk ihmali ve istismarını önlemek için imzacı kuruluşlar ortak çalışmalar yürütecek. Protokolü imzalayan Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir, Eskişehir’de bir ilki başardıklarını ifade ederek, çocukların yaşadığı olumsuzluklara karşı ortaklaşmanın önemine vurgu yaptı.

Çocukları cinsel istismardan korumak ve sağlıklı bir cinsel eğitim almalarını sağlamak üzerine derlenen haberimize ulaşmak isterseniz buraya ziyaret edebilirsiniz.