Gökkuşağı Forumu

Dönmeliğimi ilk Kaos GL’ye açtım

Cuma, 3 Şubat 2017

Mücadele etmeyi ve direnmeyi öğreten canım Kaos GL,

İlk ofise geldiğim günü nasıl unutabilirim ki? Heyecanımı, mutluluğumu, korkularımı… Henüz on dört yaşında küçük bir tombiştim. Nasıl yaparım nasıl ederim derken karşıma çıkan muhteşem insanlar… O kadar çıkmaz da ve hiçlikteydim ki hayatım neredeyse alt üst oluyordu. Bir yandan yeni açıldığım ailem, bir yandan okuldaki taciz bir yandan da dönüştürmek için sabırsızlandığını bedenim.

Kimseye açamadığım, konuşamadığım dönmeliğimi ilk Kaos GL’ye açtım. İlk onlara anlattım. Meloş her gece ağlak telefonlarımda beni sakinleştiriyor, Seçin bir yandan sigara içmemem gerektiğini söyleyip okula önem vermem gerektiğini söylüyor, Aslı da yaşım küçük olduğu için partilere gelemeyeceğimi anlatıyordu. Hepsi bir yandan kocaman ailem oluvermişti. İlk sevgililiğime tanık olan ilk eylemliliklerimi beraber yaşadığım kocaman bir aile. (İlk kolim de değil tabii.)

Bir kez daha ne yanlış ne de yalnız olduğumuzu öğreten bu kocaman aileye çok şey borçluyum.  Gözlerinin önün de döndüm ayol. Meloş’un Batuşuyken Arjini olmak, Seçinin tombişiyken minik prensesi olmak bana daha çok umut veriyor yaşamım için.

Hiçbir zaman on dört yaşında ki bir çocuğun fikrini göz ardı etmediler. Hep bir söz hakkım ve fikrim vardı. Hem düşündürdüler, hem de üretmem için güzel bir yol açtılar. Bunları nasıl unutabilirim ki?

Onur yürüyüşünde Hayriye’nin kolumu sıkı sıkı tutup “mekandan çıkma yaşın küçük"  deyip kafamı öpmesini nasıl unutabilirim? Partiye gittiğimde Meloş’un yanıma gelip “kuzum yaşın küçük mekan sorun çıkarıyor ama söz veriyorum 18 olduğunda bu mekanda ve bu pistte seninle dans edeceğiz" demesi.. Benim için çok ama çok kıymetli. ( Ne yaşmış ayol hayatımı kolilemiş resmen)

Yazılacak anlatılacak o kadar çok şey var ki… Bunlar birkaçı. Dört sene öncesine baktığımda iyi ki diyorum ya iyi ki… Kaos GL’yi iyi ki tanımışım.

Yoldaşlığın bana çok şey kazandırdığını yaşatan ve öğreten Canım Kaos GL iyi ki ailemsin. Nice 40 yıllara…

Sevgiler,

Küçük kızınız Arjin.