Yaşam

Bulut: Acele ve şıklık

Perşembe, 23 Şubat 2017
Haber: Kaos GL

Bu dünya ne Bulut’un acelesini karşılayabilecek kadar yaşam dolu bir yer ne de onun şıklığını taşıyabilecek kadar güzel.

Hakan Kumru, arkadaşı Bulut Öncü’nün ardından yazdı:

Bulut’u düşününce aklıma iki şey geliyor: acele ve şıklık. Bulut’un her zaman acelesi vardı, ona soluk aldırmayan bir işi ve yine ona soluk aldırmayan bir enerjisi vardı. Onu ne zaman görseniz şehir dışındaki bir eğitimden geliyor ya da şehir dışındaki bir eğitim için uçağa yetişiyor olurdu. Yine de onu hep görürdünüz. Yaşamın da iş kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatırcasına yaşardı. Yaşama duyduğu arzu, birlikte geçirdiğiniz kısa zamanlarda size kendini dolu dolu hatırlatması size yaşam enerjisi verirdi. Bütün o telaşesinin ortasında sizi de layıkıyla hatırlaması hep onur vericiydi.

Bu kadar acelesi olan bir insandan beklenmeyecek kadar şıktı. Onu özensiz bir biçimde giyinmiş hatırladığım bir an bile yok. Sıcak, soğuk, iki ayağının bir pabuca girmesi, canının sıkkın olması hiçbir şeyi değiştirmezdi. O her zaman şıktı. Yaşama arzusunun yansıması gibi ışıldayan bir şıklığı vardı. Tanrı vergisi yakışıklılığını da düşününce, yaşam dışında bir şeyi akla getirecek belki de son insanlardan biriydi. O yaşamayı herkesten çok hak edecek kadar cesur, güçlü, yaşamanın hakkını veren bir insandı.

Bulut twitter’da “Dünyayı değiştirmek istemiştik ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişmemek için biz dünyaya direniyoruz” demiş. Bu dünya ne Bulut’un acelesini karşılayabilecek kadar yaşam dolu bir yer ne de onun şıklığını taşıyabilecek kadar güzel. Ama Bulut, dünyanın değiştirebileceği kadar güçsüz değil. İyi ki tanıdık seni Bulut. Yaşama arzundan ve kendine gösterdiğin özenden ilham aldık.