Medya

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Atölyesi’nin altıncısı Trabzon’daydı

26 Mart 2017
Haber: Kaos GL

“Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik El Kitabı ve Online Kütüphanesi Projesi”nin altıncı buluşması Trabzon’da gerçekleşti.

IPS İletişim Vakfı'nın sürdürdüğü, Kaos GL'nin destekleyerek içinde yer aldığı “Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik” atölyesinin altıncı ayağı Trabzon'da gerçekleşti.

Trabzon ve çevre illerden gazeteciler ile kadın ve lgbti örgütlerini buluşturan atölyede medyada kadın ve LGBTİ temsiliyeti, ve toplumsal cinsiyet odaklı habercilik konuşuldu.

Gün boyu süren atölyede Prof. Dr. Ülkü Doğanay nefret söylemine karşı toplumsal cinsiyet odaklı haber haberciliği, bianet ifade özgürlüğü haberleri editörü Elif Akgül toplumsal cinsiyet odaklı haberciliğe ilişkin Bianet deneyimini, Kaos GL'den Ali Erol da LGBTİ odaklı haberciliği anlattı.

Gazeteci, sivil toplum temsilcisi ve iletişim fakültesi öğrencilerinden oluşan 34 katılımcı toplumsal cinsiyet odaklı haber yapım atölyesi gerçekleştirdi.

8 Nisan'da Diyarbakır'da

Bir sonraki atölye 8 Nisan'da Diyarbakır'da yapılacak. Katılım için oznur@bianet.org adresinden Öznur Subaşı'ya yazabilirsiniz.

İlgili haber:

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Projesi’nin ilk buluşması yapıldı

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Atölyesi’nin ikincisi Mersin’deydi

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Atölyesi nasıl geçti?

Toplumsal cinsiyet odaklı habercilik atölyesi İzmir’deydi

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Atölyesi Eskişehir buluşması