Kültür Sanat

Murathan Mungan Notos’ta

Perşembe, 30 Mart 2017
Haber: Kaos GL

Edebiyat Dergisi Notos Öykü'nün yeni sayısının dosya konusu Murathan Mungan.

Notos, Nisan-Mayıs 63. sayısı için Murathan Mungan’ın tiyatro metinlerini, roman, öykü ve şiirlerini değerlendirdiği bir dosya hazırladı. Notos Kitap Yayınevinin iki ayda bir yayımladığı Notos yeni sayısının dosya konusun;, “Murathan Mungan her şeyden önce şair. Yaşayan edebiyatımız içinde okurlarını kendi çekim alanında onun kadar güçlü tutan bir şair olmak kolay değil. Üstelik hemen yanında öykücülüğü var. Sonra oyunları, romanları, denemeleri. Okurlarını edebiyata tutkuyla bağlamak için hazırladığı seçkiler. Sinemayla iç içeliği, şarkılar için yazdığı sözler. Murathan Mungan tam edebiyat insanı” ifadeleriyle tanıttı.

Murathan Mungan dosyasıyla çıkan Notos Nisan-Mayıs sayısında; Haydar Ergülen, Bülent Usta, Irmak Zileli, A. Ömer Türkeş, Özkan Ali Bozdemir, Karin Karakaşlı ve Adalet Çavdar yazılarını okuyabilir ayrıca Ömer Faruk Yaman ile Seda Mit’in çizimlerini görebilirsiniz.

Notos 63. sayıda ayrıca çağdaş İspanyol edebiyatının yazarlarından Javier Cercas ile Türkçede Salamina Askerleri, Sınırın Yasaları, Kiracı, Saplantı kitaplarıyla tanınan Cercas ile Kolombiyalı yazar Juan Gabriel Vásquez’in söyleşisini ve Cereyanlar isimli yeni kitabı hakkında Tanıl Bora ile yapılan bir röportajı okuyabilirsiniz.