İnsan Hakları

Kendisine ‘travesti’ diyen arkadaşını bıçakladı

Perşembe, 30 Mart 2017
Haber: Kaos GL

Kendisine “travesti” diyen arkadaşını bıçakla yaralayan 19 yaşındaki İ.K. “kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 10 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Olay Kayseri’de iki genç arkadaş arasında yaşandı. 19 yaşındaki İ.K. ve 17 yaşındaki M.C. şakalaşırken, M.C.’nin İ.K.’ya “travesti, top” demesi üzerine aralarında tartışma çıktı. 19 yaşındaki İ.K. arkadaşı M.C.’yi bıçakla yaralayıp, olay yerinde gördüğü bir kişiye ambülansı aramasını uzaklaştı. İ.K. tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Yararlanan M.C.’nin şikâyetçi olduğu dava Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Davada tutuklu sanık İ.K., parkta dolaşıyorken şakalaştıklarını, daha sonra tartışmaya başladıklarını, M.C..’nin kendisine 'travesti' dediğini ardından da birbirlerine bıçakla saldırdıklarını, ifade etti. Tutuklu sanık İ.K. mahkemede “Pişmanım arkadaşımdı, böyle olmasını istemedim" dedi.

Şikâyetçi mağdur M.C. ise Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile duruşmada yer aldı. M.C. ifadesinde, uyuşturucu kullandıklarını, parkta gezerken İ.K.’nın kafasına vurduğunu, kendisinin de ona küfür ettiğini ve İ.K.’nın kendisini bıçakladığını ifade etti. M.C. ifadesini “Şikâyetçiyim, benim dalağım alındı, bu iş ne olacak?" diyerek bitirdi.

Yaraladığı M.C.’nin sözlerinin ardından sanık İ.K., "Kendisi benim arkadaşım olur. Ben kendisine dalağımı, böbreğimi, her şeyimi vermek isterim" diye ağladı.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık İ.K.'ye “kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 10 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi.