Kültür Sanat

Jakuzi ve demirabi’den tadımlık şarkılar

Perşembe, 11 Mayıs 2017
Haber: Kaos GL

17 Mayıs konseri öncesi Jakuzi ve demirabi’yi yakından, daha yakından tanımak isteyenlere özel playlist!

Kaos GL Derneği’nin 17 Mayıs Uluslararası Homofobi ve Transfobi Karşıtı Gün dolayısıyla düzenlediği Uluslararası Homofobi ve Transfobi Karşıtı Buluşma bu yıl 13-14-15-17 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak. Sadece davetlilere açık medya okulu ve medya çalıştayı ile 11-12 Mayıs’ta başlayacak program; herkese açık söyleşi ve etkinlikler ile 13-14 Mayıs’ta devam edecek.

17 Mayıs günü akşam 8’de ise ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde Jakuzi ve demirabi homofobi ve transfobi karşıtlarıyla buluşacak.

Bilet almak için tıklayın.

12. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın tam programı için tıklayınız.

Jakuzi

Jakuzi şimdiki müzik gruplarından çok farklı. Çıkış albümleri ‘Fantezi Müzik’, çok uzak yerlerden, zamanlardan ve belki de alternatif bir evrenden gelen bir lo-fi pop şaheseri olarak tanımlanabilir.

Çıkış albümleri Fantezi Müzik, müzik hevesiyle dolup taşan, değişim ve hayat için bir manifesto niteliğinde bir kayıt. Adeta acımasız gerçekliğe alternatif bir fikir üretiyor. Tüm albüm boyunca Kutay’ın sesi, hayatın tüm acı unsurlarıyla: yabancılaşma, aşk, ölüm, tutku ve vazgeçmeme ile uğraşıyor, aynı zamanda ürkütücü ve akıldan çıkmıyor. Bu güçlü ses tüylerinizi ürpertiyor. Fantezi Müzik, kişilik ve muhalefeti somutlaştıran ve ilk ortaya çıktıklarından çok daha fazlaca punka çalan gerçek bir underground pop ruhu sergileyen büyülü, duygusal ve romantik bir yolculuk.

demirabi

demirabi DJ'liğe uzun yillar dinleyici olarak arşivlediği müziği, 2010 yılında kendi organize ettiği partilerde çalarak başladı. Ankara başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Bodrum ve Antalya'da birçok kulüpte çaldı. demirabi, setlerinde melodik, vokalli house ve techno'nun içinde gezinen parçalara yer veriyor, 3 sene boyunca Kite Ankara'nin müzik direktörlüğünü ve resident DJ'liğini yaptı. Bu süre zarfında Dirty Doering, &Me, Re.You, Rampue, Nico Stojan, Till Von Sein, Teenage Mutants, Britta Arnold, Adam Port, Marek Hemmann, Niko Schwind, YokOo gibi başarılı dj ve prodüktörler ile aynı sahneyi paylaştı. Aralık 2016'da açılan Pixel Club'un resident dj'ligi ve müzik direktörlüğünü yapıyor.