Gökkuşağı Forumu

Gönderilmemiş mektuplar

Çarşamba, 28 Haziran 2017

“Nasıl anne-baba olabiliriz” diye değil “nasıl anne-baba olunmaz” diye öğretiyor sevgili ailelerimiz.

Sahi verebileceğimiz kaç canımız var? Günlerdir kafamda tek bir soru tek bir cevap. Verebileceğimiz tek canımız var. “Nasıl anne-baba olabiliriz” diye değil “nasıl anne-baba olunmaz” diye öğretiyor sevgili ailelerimiz. "Benim çocuğum" bakın bu dünyanın en güzel şeyidir. Herkesten her şeyden sıyrılıp benim çocuğum diye bağrınıza basmak. 

Yükseklik korkumuz varken on birinci kattan boşluğa bırakıyoruz kendimizi. Oysa beş katta balkondan aşağı bakabilecek cesaretimiz bile yok. İntihar etmiyoruz aslında yek tek öldürülüyoruz. Sahi hiç mi sızlamıyor içinizde bir şeyler? Bu kadar mı kaybettiniz insanlığınızı? Kuş gibi süzülüp pat diye çıkan bi sesle yere çakılıyoruz. Merak etmeyin canımız, sizin yaktığınız kadar acımıyor. Kızım, oğlum diyerek köşeye atıyorsunuz. Dinle sevgili annem tırnağın kırıldığında bile canım yanarken sen nerden kırabilirim diye çok düşüyorsun. Sen kadınsın diyerek bedenimdeki organları mı sayıyorsun ya karşında defalarca ölüyorum. Sahi görmüyor musun? Bilerek mi ölüme itiyorsun? Bak bunları iyi dinle sevgili anne; her geçen gün ölüme yürüyorum balkon kenarlarını boşver çatılar bile korkutmuyor beni.

İyi dinle sevgili anne; sen hayatımı kurmama izin vermezken sevdiğim kadın başka bir adamla evlilik planları yapıyor. Gelinlik seçiyor. Biliyor musun çocuklarının adı bile hazır. Hiç mi vicdan azabı çekmiyorsun bak sevdiğim kadın evleniyor telli duvaklı gelin oluyor diyorum duymuyor musun? Tuzlu kahveyi içen ben olsam olmaz mıydı? Çok mu şey istiyorum sevgili anne? Her şeyinize tamam diyen ben sevdiğim kadın hayatımdan gitmesin istiyorum. Bak son sözlerimi iyi dinle sevgili anne ben o çatıdayım bi ayağım boşlukta sallanıyor sevdiğim kadın da beni bırakıyor. Sen bırakalı çok oldu zaten. Son umudum da beyazlar içinde gidiyor. Hayat bu kadar zor mu anne? Boşluktan son cümlem kendine iyi bak sevgili anne. Sadece kendine değil olurda sevdiğime denk gelirsen ona da iyi bak. Ben benden kalan şeyleri ona bıraktım. Hoşça kal sevgili anne'm.

Son Yazıları