Gökkuşağı Forumu

Aşk beden tanımaksızın var!

8 Ağustos 2017

Bağırın! Aşk var!

Aşk.

Hayatımın yolunu kesip kendimden hiç olmayacak âşık yaratan kelime. Belki de tek kelimeyle haydut! Duygularım sayfalar arasında kimi neden özlediğini bilmeden akıp gidiyor. Durduğum her yer, duyduğum her güzel söz, sevdiğim tüm yemekler… Eksik cümlelerim hayatımın yolunu kesen o hayduttan beri paramparçayım!

İçimdeki can kırıklıklarının acısını yaşamak…

Her gün uyandığımda aldığım ilk nefes bir önceki günden daha şiddetli acı vermeli içimde olduğunu anlamam için! Aşkın aşk hallerini yaşayanlara aşık olup o muhteşem görüntülerini kaydedip içinde acı çeken, mutlu olan, küsen, peşinde koşan ama hep o aşık olan kişi benim! Kelimelerini toplayamadan sadece bakışlarının saniyelikte olsa kavuştuğu o an en büyük nefesini içine dolduran aşkın varlığını yaşamaya mücadele eden kişiyim ben! Sonrasında, bir adım, sonrasında kimsesizliğe bürünüp tekrardan o en muhteşem duygunun yeni yaratıcısını bulup delice “sana aşığım” diye bağıracak ama kesinlikle tek kelimesiyle bile kendini ele vermeyecek o kalbin kalemi benim! Hani aşkların, duyguların, ılık mevsimlerden, en soğuk gecelere aktığı o büyük cümleleri okuduktan sonra “vay be!” dediğiniz, zirvedeyken durup baktığınız zeminin hislerini kaybetmemek üzere verilen mücadelenin tavrını asla anlayamadığınızı gördüğünüzde susmayın!

Foto: zimcolor

Bağırın!

Aşk var!

Aşk beden tanımaksızın var!

Aşk nefes gibi zorunlu!

Asla vazgeçmediğim intihar oyunlarımın tek sırdaşıdır aşk! Taşmadan, sönmeden ve hep bir adım fazlasında soluk alarak aşkı yaşamak! Ne izlerim, ne geçmişim, ne geleceğim, sadece hislerimin o kararlı tavrında aşktan mükemmel bir zevk almayı öğrendim. Hayatımın yolu kesildiğinde, bileklerini kesmeden ölen insanlarla tanıştım. Sokaklarda bir önceki veya sonraki kişinin yerinde olup hayaller kurmaktan başka işi olmayan bedenin aşkla yaşadığı hayatın savunuculuğunu suskunluğumla yaptım. Arzularımın fiziksel haz döneminde sancılarımın şiddeti kendime zarar vermemi engelleyen duygusal deniz yoğunluğunda saydam artık. Her kelimenin içini boşaltıp tekil anlamlarımla çoğalttım. Kimsenin geçmişi, bedensel ve sosyal takıntılarını öğrenmek zorunda bırakılmadım. En huzurlu deriyi, kendimi keşfettim. Bu adını her ne koyarsam koyayım anlatamayacağım hayatımın sınırlı cümleleri… Ve ben tanrının en gizemli aşklarından birini çözme mücadelemin sonundayım! Aşk herkes tarafından tanımlanıp uğrunda delice nefesler tüketmiş olduğunu iddia eden ama sayısız bedenin huzurundan geçen ruhlarla örtülü büyülü bir bilmece olarak kalmaya devam edecek. Ve anlayamadığınızı hissettiğiniz an yapmanız gereken tek şeyi unutmayın!

Bağırın!

Aşk var !

Aşk beden tanımaksızın var!

Aşk nefes gibi zorunlu!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları