Gökkuşağı Forumu

Gönderilecek Mektuplar-1

Pazartesi, 11 Aralık 2017

İnsanım ben. Senin gibi, onun gibi, onlarca kişi gibi sadece insan.

Kalemi eline almadan yazamıyor insan. Nerden başlasam diye düşünürken başlangıç olmadığını görüyorsun. Bodoslama dalıyorsun harflerin arasına, ne toplarsak kâr güya. Apartman boşluklarına yakınım yine. Aslında hep yakındım yükseklik korkumu bile yendim, korkma.

Göz ucuyla apartman kesiyorum görkemli bir hayatım olmadı sonum görkemli olsun diye. Manzarası en güzelinden olsun sayın sevdiklerim. Delirdiğimi düşünme, hala direniyorum hayata. Ben sizi anlamadım siz de beni anlamadınız. Üzerime zimmetlenmiş bir hayatı yaşıyorum. Aslına bakarsan yaşayamıyorum. Neresinden tutsam elime kalıyor. Kendim olmak yolunda verdiğim savaşın sonuna geliyorum, istemeden. “O günleri göreceğime, cenazen gelsin şu eve.” diyen annemin sesi yankılanıyor kulaklarımda ve “Seninle bir gelecek istemiyorum” diyen sen. Yanlış bedende doğmanın bedelini ödemekle yükümlüyüm. Ben de istesem erkek gibi hissederim diyen varlıklarla dolu etrafım. Öyle kolay olmuyor o işler. Kaçınız onlarca ameliyatı göze alır? Kaçınız ömür boyu kullanacağı ilaçlara tamam der? Grip olduğum zaman bile doktorun verdiği ilaçları aksatan biriyim ben. Ömür boyu ilaç kullanmaktan bahsediyoruz. Kıçı kırık hayallerimiz var elimizde. Sadece ben değilim öyle düşünme. Binlerceyiz... Hadi ben deliyim de hepimiz mi deliyiz? Yürüdüğü o ipi boynuna dolayanlarız, korktuğu o yükseklerden kendini bırakanlarız, eli kesilince kan görüp bayılanlar olarak o silahı kafamıza dayayanlar belki de bileklerimizi baştan aşağı kesenleriz. İntihar değil bunun adı gazete başlıklarını düzeltmekle başlayın şu işe. Kendi elinizle ölüme yolladıktan sonra intihar demeye utanmıyor musunuz? Zor geliyor değil mi? Katil oluşunuzu kabullenmek zor geliyor. Doğrudan ve dolaylı yoldan katil olmak diye ikiye ayırabiliriz bu kavramı. Birinin kafasına sıkmadın diye ben katil diyorum, diyorsun ya kafamıza sıktığımız her kurşunda parmak izin var oysa. Onca ameliyattan sağ çıkan biz sözlerinize yeniliyoruz. 

Eser: Jacob Mailbomb

Okuyunca bunu bir bok olmaz biliyorum. Babamın başarısız projesiyim ben, annemin ölmesi için dua ettiği evladı, ablamın yok saydığı kardeşi, bakkalın dalga geçtiği o dönmeyim, hocanın sınıfta alay konusu olan öğrenci, dış görünüşü nedeniyle iş bulamayanım, arkadaşlarımın öğrenince “sapık” muamelesi yaptığı kişi, senin bir türlü sevemediğin benim... İnsanım ben. Senin gibi, onun gibi, onlarca kişi gibi sadece insan. Bak şimdi bir çatının kenarında sıramı bekliyorum. Beni itmek isteyenlerin arasında senin elini de hissediyorum. Sen hissediyor musun? Bak birazdan düşeceğim şu boşluktan. Hesapladım çok değil beş saniyede bitecek her şey. Ardımdan bir söz kalsın geriye kitapta da dediği gibi “Ben de insandım.” 

Kurbağadan sevgiler.

Seni seviyorum canımın içi.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.