Gökkuşağı Forumu

Öldüğümüzde bile yalnızız!

Çarşamba, 13 Aralık 2017

Vatan Şaşmaz olayında ıncığına cıncığına kadar merak eden, kılı kırk yaran sizler bu cinayeti sükûnetle karşıladınız.

Herkes yalnız doğar ve ölür evet ama LGBTİ bireylerin yalnızlığı sizin "normal" yalnızlığınızdan daha farklı. Siz kendiniz olarak ölürken, biz sandığınız kişi olarak ölüyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir adam aslında birlikte hiç vakit geçirmeyeceği bir başka genç adamla buluşup evine gitmiş ve aralarında çıkan tartışmada genç adam diğer adamı sırtından bıçaklamış. Nedense bizim "tayfanın" aklına hemen eşcinsel nefret cinayeti geldi; ama siz bunu hiç düşünemediniz.

Vatan Şaşmaz olayında ıncığına cıncığına kadar merak eden, kılı kırk yaran sizler bu cinayeti sükûnetle karşıladınız. Yarattığınız ve hepimizin seve seve kabul ettiği kast sistemine göre farklı kastlarda olan adamlar dışarıda buluşmuş, yetmemiş birlikte eve gelmiş, her nedense o kadar hararetli tartışmışlar ki genç olan diğerini sırtından bıçaklamış hatta yetmemiş sopayla kafasını ezmiş. Müge Anlı izlerken kriminal uzmanı olan sizler de bu durumu gayet normal karşıladınız. Adam eceliyle yatağında ölseydi yorum üstüne yorum yapardınız, her detayı "ustalıkla" incelerdiniz hâlbuki. Neden sus pus oturuyorsunuz? Yoksa bildiğiniz bir şey mi var?

Ölen kişiyi tanımıyorum, eşcinsel miydi bilmiyorum. Aslında cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliği bizi ilgilendirmez ama o kadar uslusunuz ki insan işkilleniyor. Niyesini sorguluyor. Aslında niyesini hepiniz gibi ben de biliyorum ya neyse. Ölenin arkasından "kötü" konuşmayalım. Yani bana göre eşcinsellik kötü değil tabii de sizin algınıza göre diyorum. Hani Zeki Müren için de bir şey diyemiyoruz, çok kızıyorsunuz ya o bakımdan.

Neyse hadi hep beraber susalım. Maskelerimizi sıkı sıkıya yapıştıralım. Maazallah aynaya bakarken suratımızdan düşer falan. O korkunç yüzünüzü görmek istemezsiniz tabii. Bu "siz" diye yaftaladığımın kim olduğunu merak ediyorsan; aynaya bak tatlım. Merak etmeyen zaten biliyor!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.