Gökkuşağı Forumu

hepimiz afife jale’yiz!

Cumartesi, 31 Mart 2018

 

iki sene önce “yalancılar ve sahtekarlar ansiklopedisi” diye bi yayın aldım lakin, güncel yalancı ve dolandırıcıları takip etmekten vakit bulup okuyamadım. mağdurum.

kahve

seks alimi nurettin’in konyalı bilim "adamları" üzerinde yaptığı araştırmaya göre çay ve kahve şehvet uyandırıyomuş. o zaman herkeşe benden çay, nurettin'e yok. 10.00 gibi türk kayfesi saati olsun, höpürtetmeyi ihmal etmeyelim.

klip

hani hadise bi klip çekmişdi de beğendirememişti ya, demiş ki; "tam istediğim gibi bir klip çektim. beni hiçbir şey korkutmaz. istediğimi yaparım, özgür bir sanatçıyım.” walla ki alkışladım. "duayenim" diye çemkirmek yerine "özgürüm" demesi çok güsel bişe. herkeşe özgür mesailer dilerim.

demokrağsi

müjdemi isterim!

cehape, o günden bugüne çıkan khk'ların iptali için aym'ye başvuracakmış. kılışdar başgan olaya el koydu, kurtuluşumuz kim bilir belki yarın belki yarından da yakın. bu durumda sandık güvenilirliği sorunsalı da olmayacak demektir. seçimler cepte bilin. gönül rahatlığıyla anap'tan, ldp'den falan müşahit olabiliriz. ülkemiz demokrağsi geleneğinden kimsenin şüphesi olmasın.

şerefe!

kadeh kaldırma, m.ö. 6.yy'da eski yunanlılarda başlamış. içki kadehleri cam olmadığından amaç tokuşturmak değil, içilenin ne olduğunu göstermek, kadehin dolu ve herkesin eşit içki sahibi olduğunu vurgulamak (eşitsizlik kavga çıkarttırıyoduysa), saygı ve eşitlik temelindeki toplaşmayı teyit amacı taşırmış. 1800'lere gelindiğinde her içişte birinin şerefine kadeh kaldırmak adet olmuş ve kadeh kaldırmamak "sizle içilmez", "onda şeref mi var ki" vb. anlam taşırmış.

evet, tarihi bilgide de görüldüğü üzere kadehler hep masaların üstünde, ellerde, havada...

sonuç; ortamda kadeh kaldırılacak saygı, eşitlik, şeref vb. mevzu yoksa, "hayde kadehler masa altına" denebilir. ortamsal sorunsallar bu meseleler.

İllüstrasyon: florHasan

mağduriyet

iki sene önce “yalancılar ve sahtekarlar ansiklopedisi” diye bi yayın aldım lakin, güncel yalancı ve dolandırıcıları takip etmekten vakit bulup da doğru düzgün okuyamadım. mağdurum.

bok

bu şeker'le aliş çok fena. kumlarını temizliyom, "bizim burda bokumuz olcaktı! düzenimizi bozma kadın" der gibi pis pis bakıyolar bana. bi "eline sağlık", bi "sana da zahmet oli" demiyolar. bi gün atcak kafamın tası, bırakcam öyle, eşelencek kum bulamayacaklar, görcekler pis pis bakmayı.

haberler, haberler, haberler…

fox tv'de fatih diye geveze bi akşam habercisi var. o konuşuyo annem konuşuyo, bayaa muhabbet ediyolar. hiç bişeyden haberdar olamadım. mağdurum.

depresyon

8 mart haftasında gündemi sapından yakalayan cehape, türk erkekinin pipisi sorunsalını meclise taşımış. birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçtiğimizin idrakına varan akape, mehape ve hedepe başlıklı partilerimizin güzide vekilleri, cehape'nin uzattığı sapı ikiletmeden tutmuş. efenim hava kirliliğinden tutun da şeker fabrikalarının satışı, işsizlik, enflasyon, metrobüslerdeki doluluğa kadar bir çok stres konusu, güzide türk erkeğinin pipisini depresyona sokuyor, üretim süreçlerinden düşürüyomuş. yeminle içim parçalandı. siyasilerimizin duyarlılığı gözlerimi yaşarttı. çok rica ediyorum, pipinizi stresten uzak tutmak suretiyle meclis çalışmalarına katkıda bulununuz.

iade-i ziyaret

imam efendi meyhaneye gelsin iki lafın belini kıralım eywallah da, biz de camiye gidip iki tek atabilcez mi? iade-i ziyaret, güzide bi âdâbımuâşeret kuralıdır ya ondan merak ettim.

ortalık batmasın

hani televizyonda sinirlenince cam çerçeve indirip, tabak bardak fırlatıyolar ya ben bi keresinde o derece sinirlenmiştim. dedim "dur bi bardak fırlatim kırılsın". lavabonun içine doğru fırlattım ortalık batmasın diye.

tiyatro, yunanca theatron, türkçe "görme yeri" demekmiş. bağ bozumu tanrısı olarak da bilinen dionysos adına düzenlenen bağ bozumu şenliklerinde tiyatronun temeli atılmış. bu tanrımızın çok zor bi hayatı olmuş, bunun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiş ama şimdi konumuz bu değil. kendisi aynı zamanda şarap tanrısıymış. şarabın sadece sarhoş ediciliğini değil, sosyal ve faydalı etkilerini de temsil ediyomuş. bağ/üzüm/şarap işlerinden sorumlu bu tanrımız, medeniyetin destekçisi ve barış aşığı bi tanrımızmış. tiyatronun temellerinin atılmasına vesile olan dionysos tanrımızı, keyif tanrısı olarak da adlandırabiliriz. bu keyifli bilgiler içersinde kadınların sahneye çıkmamasını gerektirecek bi veriye rastlamadım. bulduğunuz en yakın sahne, masa, sandalye, taş, sehpa gibi bi yere çıkıp başlatın bi temâşâ, hiç sakıncası yok annem. her yer sahne, hepimiz afife jale'yiz!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları