Gökkuşağı Forumu

nisan birinci segment

Pazartesi, 16 Nisan 2018

şiddeti ve/veya nefret suçunu, 'şiddet ve nefretle kınayan/lanetleyen' basın açıklamalarına hastayım

malumunuz eğitim sağlık gibi tüketim ihtiyaçları bedavadan olmuyo. para lazım. okulların altına otoparkın yanı sıra hastanelerin çatısına havaalanı yaparsak, hem gelir olur, hem hava ulaşımı gelişir, hem de dış politikadaki “kıskananlar çatlasın” stratejimizde süreklilik sağlanır. üniversiteleri de avm yapalım. hocası mı kaldı zaten? gençler takılır... ticaret kafa ister arkadaşlar.  bizim üç kuruş vergilerle dönmüyo bu tükkan. şu yurttaş vatandaş edebiyatını bırakalım artık. müşteri lazım büyük türkiyamıza.

kamuflaj fransızca kökenli olup, "gizlenmek" manası taşıyomuş. ilk kamuflaj, yerdeki askeri araç ve birlikleri hava saldırısından korumak için kullanılmış. aşaadaki militarist unsurları ormanlık alan sanan uçaklar vızt vızt geçip gidiyomuş. lakin, zaman akmış, teknoloji gelişmiş, bağzı aletler yapılmış kızıl ötesi, termal felan, nesnelerin gerçek hali görülebiliyomuş artık. o sebepten ötürü uçaklar kamuflaj giyene "ehe ehe sobee" diyolarmış. demem o ki, moda insanın kendisine yakışanı giymesidir.

yaylalı türküde kullanılan mikrofonu görünce aklıma geldi, meclis genel kurul dövüşmelerinde kaybolan mikrofon bulundu mu?

devrik başgandan miras belediyemiz, iki metroyu çarpıştırmak suretiyle dünyada bi ilki başarmış bulunmaktadır. atanmış başganı yavaştan başlayıp hızlanan tempoyla alkışlıyorum. aradan bi hafta geçti bu sefer de "elektrik panosundan yaw" dedikleri bi patlama yüzünden metro iptal oldu. beş tane vagonu ardı ardına dizip çufçuflatamıyolar.

muhterem angaralılar,

komşu dayanışması, yaşasın duraktakilerin birliği vb. duygularla otostop çekebilir, asla yalnız yürümeyeceksin şiarıyla 9-6 yollarının kortejlerini oluşturabiliriz. o işe gidilecek, o mesai yapılacak! vergilerimizi aksatmayalım.

gogıldaki mühendisler ortak dilekçe verip demişler “biz savaşta kullanılcak yapay zeka yapmayız”. bu mühendisler teröris galiba. neymiş efendim savaşta kullanılacak yapay zeka kabul edilemezmiş. bi de kaada yazıp imzalamış haddini bilmezler. vatan hainine benzettim ben bunları. koyacaksın bi khk ile kapının önüne, görcekler “savaşa hizmet etmeyiz” demeyi. barışa mı hizmet etceniz allan marjinalleri? kulaandan tutulup atılasıcalar. allak bilir kayıtlı oldukları bi oda neym de vardır. odalarını da alcan atcan bi yasal torbaya, bağlican torbanın ağzını sıkı sıkı, bak konuşabiliyolar mı çatlak çutlak. abd'ninki de iş değil. teröristlerle çalışmak zorunda değilsin ki. gel konya'ya, 'bilim adamı'nın harman olduğu yere, yazdır top tüfek tabanca yapay zekası.

angara’daki atanmış başganın tarihi demir köprüleri sökmesi kötü oldu. özelleştirilebilirdi. logar kapakları da özelleştirilsin, ranta açılsın. para lazım

illüstrasyon: florHasan

benim çocukluğum kit'lerden kalma olduğundan hala kaatları arkalı önlü kullanıp, dolunca geri dönüşüm kutusuna atanlardanım. seka özelleşti ama alışkanlıklar kolay terkedilmiyo. bi karar aldım. birikmiş müsvette kaatlarımı demiören'e devretcem. hangi kamu bankasından kredi çekip, kaç yılda ödemeyeceği beni ilgilendirmez. kaatlardan kayık yapsın, havuzda yüzdürsün istiyorum. ilaveten, bi tane boş yumurta kolisi var elimde, özelleştirilsin, ranta açılsın diye hazineye bağışlayacam. çünkü vatanperver bi insanımdır ben.

çöp poşeti olarak kullanmak için biriktirdiğim market torbalarını enerji bakanlığı'na bağışlayacam. nükleer atıklarını koyarlar içine. çünkü vatanseverlik bunu gerektirir.

benim kardeşimin bi küçük bahçesi var. pikniğimizi orda yapıyos. ormanların altının 29 yıla kadar depolama alanı olarak kullandırılması beni hiç ilgilendirmez. ormanda piknik yapan düşünsün. herşeyden önce, nükleer atıkların alayını denize dökmek anayasanın eşitlik ilkesine aykırı. tabii ki ormanların altına gömcekler. ceplerine dolduracak halleri yok. börtü böcek, sincap, kuş toki'den ev alsaydı, bana mı sordular ormana yerleşirken. bana ne yahu alla allaaa.

oğluma küçük süprizler yapıyorum. misal "bulaşık makinasını boşalt annem" diyorum, oflaya puflaya gidiyo, bakıyo makina boş. seviniyo çocuk.

en az beş kömür ve linyit madeni özelleştirilecekmiş, bu işleme halk arasında "satış" diyoruz.

madenleri satmak benim aklıma gelmediydi yaw, kıskandım düşünebileni

3. cihan harbi başlayınca interneti kesmeseler bari

ülke babamızın malıymış gibi her yanlışa itiraz etmemeliyiz arkadaşlar.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları