Gökkuşağı Forumu

nisan ikinci segment

Pazartesi, 30 Nisan 2018

"zam, zulüm, işkence işte öbür partiler"

biz de paramız bitince ya da bi şeyden tırsınca ortaya bi sandık koyabiliyos mu?

bence, önce sonuçlar açıklansın sonra oy kullanalım. bakalım tutturabilcez mi?

bizim mahallede geveze bi komşu amca var, memleket meselelerine takık. Geçen gün otbüs durağında durakta yakalandım ona. sabah sabah bi enerjik, bi çeneye kuvvet verdi veriştiriyodu ki otbüsten falan vazgeçip ilk gelen dolmuşa atladım.

son 15 yılın düzeni bağzı tiplerin içindeki kötüyü dışına taşırdı, en gerici/en karanlık/en ilkel yanlarını üstümüze fışkırttı ya işte ben en çok onları merak ediyom günün sonunda. şakir çaysız kaldığı gün, yolda/işyerinde/mahallede/otbüste/parkta/markette orda burda şurda salınan "mini şakir"lerin şaşkınlığını izlemek çok eğlenceli olacak. ufak ufak gülme gelmeye başladı bana. yenilip, tekrar denemek için kalkmak, umudu yitirmemek falan böyle bi şe olsa gerek.

örgümü sökmüş yaramaz ikizler. iki senedir örüyom ben o atkıyı. en az 1 sene daa bitiremem bu koşullar altında.

ben de 2 yıldır sanıyom ki fetö'yle mücadele için ohal var. diyom, ne çok fetö varmış, 2 yıldır temizleyemediler. meğer grev olmasın diyeymiş ya la. sendikaların da beli büküldüydü zaten, o grev senin bu grev benim çıkmaktan. dinlensinler biraz, yazık. zihnim açıldı haberleri okuyunca. çalışmaya devam edeyim ben akıllı akıllı.

şeker ile aliş seçimde görevli, trafo güvenliğini sağlayacaklar.

illustrasyon: florHasan

ankara valiliği'nin "1 mayıs kim? sen kimsin?" konulu tespiti gayet yerindedir. sendika dediğin yürümez, oturduğu yerden olanı biteni kınar, kabul edilemez bulur. yürüyecek olsa onca binayı, makam arabasını niye alsın? salak mı yani? işçinin canı çıkıyo "aidatımı ödeyim de başganımın makam odası konforlu olsun, rahat otursun. altına bi mersedes çekeyim yolda belde perişan olmasın" diye. yürümek sermayeye özgüdür. "yürü ya kulum" sermaye için kurulmuş bir cümle olup, sendikaların üstüne alınması kabul edilemez. yürümeden 1 mayıs olmaz diyorsak sermayenin yürümesini desteklemeliyizdir. kaldı ki kimin cebi bayram ediyosa, 1 mayıs'ta bayramlaşmak da onun hakkıdır. ben naçizane slogan bilem ürettim kendileri için. valiliğin  "mevzuat"a aykırı bulacağını sanmıyorum.

- genel sömürü, genel kâr

- zam, zulüm, işkence işte öbür partiler

- savaş hemen şimdi

- susma haykır taşerona evet

- serbest gazeteciler tutuklansın

- sendikalar kapatılsın insan kaynakları açılsın

düşünsem daa uzun bi liste hazırlarım. lakin, benim işim düşünmek değil çalışmak.

şu logar kapaklarını özelleştireydik de öyle seçimleşeydik. satıştan anlamayan biri seçilirse elimizde kalcak kapaklar.

yaşasın 1 mayıs!

İlgili yazılar:

nisan birinci segment

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.