Gökkuşağı Forumu

yarım mayıs dökümü

15 Mayıs 2018

feminik sınıfsal slogan buldum; "kalk kız patron doğra"

otobüs

sene olmuş 2018 hâlâ seçim otobüsü baattırıyolar sokaklarda, cık cık cık…

tükürük

gıybet yapayım biraz. ‘öykü, yavuz'u neden niçin boşadın’ sorularını ‘bazı alışkanlıklarını değiştiremedim’ diye yanıtlamıştı. bi çok magazinci gibi ben de söz konusu olan alışkanlığın kumar olduğunu düşünmüştüm. ama bugünlerde kafam karıştı. yerlere tükürme alışkanlığını kastetti belki de kadın. ıyy hakkat en az kumar kadar haklı bi gerekçe.

t a m a m  mı?

bundan sonra adaylar ağızlarından çıkan lafı 3 kere düşünsün T A M A M mı? tt neym oluyo çünkü, dünyanın gözü üstümüzde.

slogan

feminik sınıfsal slogan buldum; "kalk kız patron doğra"

İlüstrasyon: florHasan

olmaz

seçimi duyan geliyo walla. ‘iş aş haydar baş'dan sonra, açın türkiye'nin önünü cem uzan'da topa girmiş. iktidarımıza ve dahi ittifakımıza cila çekelim derken ortalık çarşamba pazarına döndü. böyle olmaz arkadaşlar.

demograğsi

baskın seçim kararının, birini tahttan indirmek için bi fırsat olarak değerlendirilmesi hiç hoş değil. "para bitti, işler kesat, seçim yapalım, yeniden doğalım" cinliğindeki bekaa odaklı cumhur menfaatinin, demograğsi hevesiyle heba edilmesi kabul edilemez. öbür adaylar parlamenter sisteme dönmeyi oyuncak sanıyo. kolay mı bu zamanda taşınmak? 1000 odanın eşyası için en az 100 nakliye kamyonu lazım. e bunun bi dolu hamala pide ayran masrafı da var. parasızlıktan seçimliyos, adaylar anca masraf kapısı açıyo. bi avuç cumhur bu şekilde kalkınamaz arkadaşlar, biraz empati lütfen, ayıp.

lokal

baykal dede gene adaymış. dedemiz hasta, tamam hasta diye ölü muamelesi yapmayalım ama 80 yaşında ayol. meclis'e gelip çalışamayacak muhtemelen. ssk primi mi dolmamış? yaştan emeklilik mi bekliyo? evin kredisi mi bitmemiş? olayı ne? sağlığınla ilgilen be dedem, torun torbaya masal anlat, cehapeliler lokaline takıl neblim işte...

ayıp

didim şu ‘la papel de casa'yı ben de izleyim, ortamlarda boş boş bakmayayım. açtırdım oğlana diziyi, aaa alt yazılı. dedim ‘annem dublajı yok mu bunun’. şöyle bi bakıp çevirdi kafasını. anneye cevap vermemek ayıp bişe bence.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.