Gökkuşağı Forumu

mayıs biterken dökümü

Çarşamba, 30 Mayıs 2018

biz yokuz

1000ali'nin arkasındaki 81 milyon hesabını bahçeli ortak yaptı sanırsam. ben sayıyom sayıyom üç beşten başka sayacak kimse bulamıyom. ilaveten, ben, oğlum, şeker ve aliş de yok.

zorla anarşik 

mhplilerle saadetliler birbirlerini dövmüşler. mhplileri salıp saadetlileri gözaltına almışlar. ben öğrenciyken de hep salarlardı mhplileri. bu ülke insanı zorla anarşik eder diyom da inanmıyonus bana. 

#DirenMübo

bir telefon görüşmesi aktarayım;

- iyi günler, ben .... de çalışıyorum, işe girdikten iki ay sonra otomatik sendika üyesi oluyomuşuz, doğru mu?

+ yok olmaz öyle şey, kendi özgür iradenizle üye olmanız lazım, örgütlenmeye aktarıyorum bilgi alın.

of off nolcek bu işçi sınıfının hali!

dolar

ince başgan, diğer adaylara seçim bağışı yapmış. eşitlik ilkesi gereği hepsine para yatırmış. o 500 tl ile dolar alsaydı keşke. çünküm bazılarının  masraflarını halk olarak karşılıyos zaten. bi de meydan meydan gezmeye yol parası, bildiri/kuşlama matbaa parası, ses düzeni, yemek, pastil vs harcandıktan sonra kalan para nolcek? adaylar, dolara mı yatırcak kalan bakiyeyi? seçim çalışmasında yorulanlara bira mı ısmarlayacak? seçim manifestolarında konuya ilişkin bi şey göremedim. adaylardan açıklama bekliyom.

faiz

mb faizi yükseltti, sıradan bi seçmen olarak anladığım şudur; demek ki nemiş? devlet, sermayenin zor aracıymış. demek ki nemiş? o, devlet değilmiş. demek ki nemiş? marx ve lenin haklımış.

güzel günler

güsel günler geliceye kadar nöbetleşe uyuyalım. dolarcılar gece kaçıyo, sıkıntı oluyo. gerçi ben hep 50 liralık dolar alıyom ama olsun.

maranki 

maranki diye biri ormana bişeler gömmüş. seçimi kazanamazlarsa çıkarcakmış. 4 çift terlikim, 5 çift topuklu ayakkabım, 2 teflon 1 çelik tavam var. kullanmaktan çekinmem.  

İllüstrasyon: florHasan

görgülü vekil

bağzı seçme bu haziran'da motorcu kenan'la temsil edilecekmiş meclis'te. geçen haziran'da da uykucu ışılakla temsil edilmişlerdi. efenim aramış o kenan'ı demiş “seni aday yaptım.” konuşmaların ayrıntılarını vermek istemiyo kenan. ne ayrıntısı olcak ayol o konuşmanın, meclis'e gel o’nun önerisine kabul, öbürkülerin önerisine red oyu ver. cumhurun motorcu adayı kenan, il'de yapılan toplantıya lamborghinisiyle gelmiş. kendisine görgüsüz diyom mu? demiyooom. yüce rabbim her bi seçmene görgülü vekil nasip etsin.

aday değilim

bu seçimlerde aday olmayacağımı kesin bir dille ifade ettim. çünkü meclis tehlikeli bi yer. birbirlerinin kafasına mikrofon, saksı atıyolar, bi yerime gelir allak etmeye. kürsüdekinin sözünü kesiyolar, hiç hoşlanmam sözümün kesilmesinden. hatta bağzılarının ısırma huyu var, mikrop kaparım mazallah. hepsi bi yana benim vaktim yok vaktim.

cami camı  

sivas'ta bi adam camilerin camlarını kırmış. meczup diyolar. belki duası reddedildi, sinirlendi alla alla yaaa.

kasaplar 

hafta sonu mahalle kasabımıza gidip sorunu çözmeye çalışcam. bakan karısının 29 tl'den aldığı eti 70 kaattan satıp ne yapmak istemektedir? 29 tl'den et almak için evli, mutlu, çocuklu mu olmak lazımdır? benim bi karım olmadığı için fark mı ödemekteyimdir? tek tek sorup öğrencem. sizler de gidin öğrenin. et fiyatlarıyla ilgili şahsi sorunlarımızı bakana, iktidara yansıtmamız hoş değil. kasapla aramızda çözücez bu sorunu. kasaplar odasını da göreve çağırıcam, bu şımarıklığa bi son versinler artık.

fön 

kuaföre yeni bi eleman gelmiş. yok saçı biraz keselim, yok omre yapalım çok güsel olur, kafamı şişirdi sabah sabah. çek fönümüzü işimize gidelim arkadaş. işte bunlar hep meslek hastalığı.

ingiltere 

II. elizabeth teyzenin, ülkemiz yol ve köprü müteahhittine beslediği hayranlıkla maytap geçenleri, "ahaber uyduruyo" diyenleri kınıyorum. ingiltere gibi magna carta'da kalmış bi medeniyetin ülkemize hayranlığı ancak gurur duyulasıdır. hayranlarımıza anayasa yapmayı da öğretmeliyizdir. daha yazılı bi anayasaları bile yok. tarihler boyunca fitne fücur peşinde koşmaktan iki satır anayasa yazmaya fırsat bulamamışlar. onlara kraliçeli hükümet ileri demograğsi kültürünü de öğreteceğiz allakın izniyle. dalga geçmeyi bırakıp, o güsel kafamızı bu işlere yormalıyızdır.

mobbing

mobbing uygulaması acemi patronlar elinde ziyan oluyo. bu patronumsulara “mobbing nasıl yapılmaz” konulu eğitim verilmelidir.

işveren sendikaları göreve!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları