Gökkuşağı Forumu

Bizim ve hayatımıza girenlerin renkleri kalsın sokaklarda

Çarşamba, 6 Haziran 2018

Hasta, yanlış ya da yalnız olmadığımızı ifade etmek için şarkılarımızı hep beraber söylemeye devam ediyoruz.

Duymayan kalmasın diye; ayrımcılığa maruz bırakılan LGBTİ+’ların görmezden gelinen haklarının yanı sıra, ayrımcılığın her türlüsüne karşı çıkmak için tüm farklılıklarımızla sokaklarda, meydanlarda olacağız. Bedenimizle, kimliğimizle ve onurumuzla sıkıştırılmak istendiğimiz gettolarımızdan çıkıp kentin tamamına varlığımızı yeniden hatırlatmak için sokakları kahkahalara boğuyoruz.

Aşklarımızın gerçekliğini, meşruluğunu sorgulayanlara inat, içimizdeki alev alev tüten dumanını bir kez daha İzmir’den gökyüzüne yükseltiyoruz. Bütün nefretlere karşı, bu zamana dek yaşadığımız ve yeryüzünde biricik olan bütün aşklar adına sokakları renklendiriyoruz. Kâh sloganlarımızla kâh “canımızın çektiğini” yazdığımız dövizlerimizle, sürdürdüğümüz mücadelemizi dayanışmayla taçlandırıyoruz. Her kim ötekileştirildiği ve yok sayıldığı hayalleri için hangi olanaklarla mücadelesini sürdürüyorsa, o imkânlarla hep beraber direniyoruz. 

Fotoğraf: 5.İzmir Onur Yürüyüşü, 2017, Gözde Demirbilek / Kaos GL

Islıklarımızla görünür kıldığımız taleplerimizi, aşkla almaya geliyoruz. Topuklu ayakkabılarımızla, tekerlekli sandalyemiz ve işitme cihazlarımızla LGBTİ+ onuruna sahip çıkarken, türcülüğe maruz kalan ve yaşamı sınırlandırılan her canlının hakkının teslim edilmesi için sevmeye devam ediyoruz. Komşunuz, iş arkadaşınız, dostunuz, okul arkadaşınız, aileniz, akrabanız, öğretmeniniz, doktorunuz ve/veya hayatınıza değen başka kim varsa; yani biz,  barışçıl pratiklerimizle varlığımızı sürdürdüğümüzü duyuruyoruz. Hasta, yanlış ya da yalnız olmadığımızı ifade etmek için şarkılarımızı hep beraber söylemeye devam ediyoruz.

Bütün eğlencemizle, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına, ötekileştirilmeye, faşizme, türcülüğe, nefret söylemine, cinayetlere, şiddete karşı İzmir Onur Yürüyüşü Komitesi tarafından yapılan çağrıyla, bu yıl 6.sı için sokağa çıkacağımız İzmir Onur Yürüyüşü, 10 Haziran Pazar günü saat 18:00’de Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde bulunan ÖSYM binasının önünden başlayacak.

Bekliyoruz.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.