Gökkuşağı Forumu

Yaşasın bitmeler, hayatımda yeni şeylere bolca yer var!

Cuma, 22 Haziran 2018

Yazmalıyım, yazmazsam unutacağım çünkü. Zaten affetmeye meyilliyim her şeyi. Unutursam yaşanmamış gibi olacak. Unutursam eğer o hissettiğim şeyler bana hiçbir şey katmamış olacak. Hayır, izin vermeyeceğim unutmama. O günü asla unutmayacağım.

İnsanın hayatında bazı dönüm noktaları vardır. Etrafındaki insanlar değişir, girdiği ortamlar değişir, sevdiği şeyler, sevdiği kişiler bile değişir. Ve bunların olmasının tek nedeni böyle olması gerektiğidir. İnsan değişir çünkü çevresi de buna bağlı olarak değişmelidir.

Bazen bazı insanların hayatınızdan çıkması gerekir çünkü ilişki zamanını doldurmuştur. Tek nedeni budur aslında; artık birbirinize uygun değilsinizdir. Bunu ne kadar bilseniz de o insanları hayatınızdan çıkartmak kolay değildir. Ve o insanlar hayatınızdan kendileri çıkarlar. Olması gerekenin bu olduğunu bile bile canınız yanar.

Bir de hayatınıza hiç giremeyenler var. Bunun nedeni çoğunlukla o insanın size uygun biri olmamasıdır. Aslında bu kadar basittir her şey ama siz bunu kabul etmemekte diretirsiniz. Kendinize acı çektirir ve o acıyı seversiniz. Ve eğer şairseniz o acıyı romantikleştirip üzerine şiirler yazarsınız. Sonra dersiniz ki en azından şiir yazdırtıyor, en azından bana hissettiriyor.

Ama bir nokta gelir ve bırakmanız gerekir o hiç sahip olmadığınız şeyi. Ve belki de birçok şeyden daha çok yakar canınızı. Nasıldı o şarkı sözü; sevgisizlik ayrılıktan daha zor. Bir şeyin olmamasının acısı kadar olan hiçbir şey yakmadı canımı; o şeyin olmaması kadar hiçbir şey yakmadı canımı. Ama şimdi görüyorum ki zaten olsa da bir süre sonra bitecekti. Bunun nedeni çok basitti; birbirimize uygun değildik.

İllüstrasyon: Jin Xingye

Bazen size uygun olmayan insanlar hayatınızdan düşer. Düşmelerine izin verin çünkü anca bu şekilde yeni insanlara yer açılacak. Anca bu şekilde sevgiye yer açılacak

Bir insan sizi bir hiçmişsiniz gibi hissettiriyorsa bu yalnızca iki anlama gelir:

1- Onun hayatında bir hiçsinizdir.

2- O kişiyi hayatınızdan çıkarmanız gerekir.

Ve asla sizin bir hiç olduğunuz anlamına gelmez.

Değişim zordur. Kaybetmek can yakar ama gereklidir. Bazı şeyler bitmelidir. Bu yaşananların gereksizliğinden değil artık size bir faydası olmayacağındandır. Belki de gerçekten bazı insanların, bazı duyguların zamanı vardır. Ve eğer zamanlarını dolduruyorlarsa bunu kabul etmek herkes için en iyisidir.

Yaşasın bitmeler; hayatımda yeni şeylere bolca yer var!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları