Gökkuşağı Forumu

temmuz sonu notları

31 Temmuz 2018

geriye bi “şeytan tuzağı” bi de ceceli kaldı. orda da şeytana kıyamadım, elde kaldı ceceli. e onu da allak ıslah etsin artık.

haklı

yunanistan, türkiye'nin yardım teklifini "zaten yağmur yağacak" diyerek reddetmiş. türkiye’den atılan ırkçı, kinci tibitleri gördülerse "senden gelecek hayır allah'tan gelsin" demişler aslında. haklılar.

kürek cezası

ay ben bu yeni düzeni sevmedim. eskisine de bayılmıyodum ama vali'ye verilen “git burdan” yetkisi ne ayol? sürgün cezasını tanıyos, gideceğin yer belli, gidiş sebebin belli. “git burdan” belirsiz. misal attı beni angara dışına, dedi “15 gün görünme gözüme”. istanbul'a gidip kardeşimle hasret mi gideriyom yoksam angara sınırında mı bekliyom? bakın ben sınırda tek başıma bekleşemem, canım sıkılır. kardeşime gider, arada istanbul gezerim. allak vere de kürek cezası çıkarmayalar. kollarım ağrır ayol, çekemem.

güreş

akape'den vekil adayı olduğunda hedefini “olimpiyatlarda milletvekili olarak mücadele etmek” şeklinde ifade eden güreşçi hamza, cumhurbaşkanı tarafından gençlik ve spor bakanına yardımcı atanmış. vekillikten sonra bi süre başdanışman olarak güreşen hamza, bi süre de yardımcı olarak güreşsin bakalım.

şarkı

çok acayip şarkı sözleri var. "aşkımız ona buna kapak olsun" kime neyse aşklarından meşklerinden cık cık cık

ceceli

“skandal” fransızca scandale olup, “utanacak bir halin ortaya çıkmasından doğan durum, rezalet” demek imiş. evveliyatı, “şeytanın kurduğu ahlaki tuzak” manasındaki geç latinceden “scandalum” sözcükümüş. bu sözcük de eski yunancada “tuzak” sözcükünden alıntımış. etimolojik gogıllamada, ordan burdan şurdan gelen skandal kelimesinin benim bitmiş rujumdan, evde unuttuğum yelpazeden daa manalı bi halini bulamadım. geriye bi “şeytan tuzağı” bi de ceceli kaldı. orda da şeytana kıyamadım, elde kaldı ceceli. e onu da allak ıslah etsin artık.

illüstrasyon: florHasan

seçim

adil seçim platformu, seçim uygulamasını seçimden önce denemediklerini açıkladı. aferim, “alkışlıyoruz, milletçe alkışlıyoruz”. biz de eşek gibi yükledik, eşek gibi sandık başı bekledik, eşek gibi tutanak topladık. çünkü biz bilmiyoduk oy kullandıktan sonra pikniğe gidip, akşam aa'dan sonuç öğrenmeyi.

gözümüz aydın

hadi gözümüz aydın, muhtasar beyanname verir gibi 3 ayda bi ohal kalktı. 3 yıllık hallerimiz var artık. 3 önemli çünkü allakın hakkı 3'tür. eski sistemde asabımız bozuluyodu, uzatırsın uzatmazsın, kaldırılsın kaldırılmasın... 3 yıl kafamız raat. eskiden meclis genel kurul dövüşmelerinde kafamız şişiyodu gürültüden. şimdi negzel sabah kalkıp bakıyos kurallar değişmiş. kavgasız, gürültüsüz, uykumuz bölünmeden.

yalaka

geçen gün babam ziyaretime geldi sendikaya. ara sıra yapar böyle şeyler, işçi emeklisi, sendika eski üyesi, ondan herhal. “beni mi özledin” dedim “yoo, bu tarafta işim vardı bi soluklanıyım dedim” dedi. bi kayfe yaptım elcağzlarımla. giderken kapıya kadar uğurlayım dedim, “işine bak kızım, yalaka bürokratlar gibi kapılara kadar çıkma” dedi. bu adam kime çekmiş heç anlamıyom.

ben hariç

kaymakamlık şartları da değişmiş. ben hariç herkeş kaymakam olabiliyo. ben de olabilirim esasen ama benim vaktim yok vaktim.

tipim değil

atanamayan örtmenlerimizden domatesciyle eğitim sorunsallarını konuşmaktan, 4 çocuklu yumurtacıyla belik bebelik konuşmaktan, hdp'li meyveciyle "nolcak bu memleketin hali?" sorusuna cevap aramaktan bi saat çıkamıyom pazardan. yakışıklı üzümcüyü de çaldılar galiba. herif bi göründü bi daa yok. patatesci de yakışıklı aslında ama tipim değil.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları