Gökkuşağı Forumu

eylül sonu: tahtakuruları, tefeci ve abartı

Pazartesi, 1 Ekim 2018

hasan'cım çizime tanju için poyraz ve behlül'ü ekleyiver okumasa da resimlere bakar.

menü

meclis eski başganı karadenizli ismail'in "bu nebçim isim la?" diyerekten menüden kaldırdığı vişneli tayfır geri dönüyomuş. nice vekiller, hükümetler, bakanlar, başbakanlar eskiten vişneli tayfır, koltuğunu "laz böreğine" kaptırmıştı. yeni başgan 1000ali, vişneli tayfır sevenlerin taleplerine kulak vermiş. ismail'e ayıp olmasın diye başka bi isimle girecekmiş meclis menüsüne. vişneli mahmıt olabilir misal. burda önemli olan taleplerin karşılanması. darısı havalimanı işçilerinin taleplerine olsun.

muhlama

hayatımda ilk kere muhlama yaptım. beğendi bebeler. beğendiler ya zırt pırt yapıyom.  bi yemeği beğendiğine beğeneceğine pişman etmek bi aile geleneğidir bizde.

tahtakurusu

tahta kurusu kendi ağırlığının 5 katı kan emebilen bi böcük sanıyodum meğer tahta kemiriyomuş. bağzı köşe gastecilerinin kafasını kemirmiş de ordan anladım.

bilgi edinme

cehape izmir vekili murat bakan, cimer'e mesaj atmış. bilgi edinme hakkını kullanan bilinçli vekil sormuş, “yaw o değil de çankaya köşkü olsun, başbakanlık konutu olsun, neblim bi merkez bina olsun, nolcak? nabcaanız oraları?” cimer çok duyarlı ve hızlı bi birim. “çorabımın teki nerde?” diye sorun, “nere çıkardıysan orda” diye dakkada cevap veriyo. vekili de cevapsız bırakmamış. demiş, “kamuoyuna yapılacak açıklamaları takip etmeniz tavsiye olunur”. Hayır, öldün mü yani? beklesene. erkenden öğrenip avm'den yer mi kapacan? hepimiz aynı gemideyiz, biri vekil diye özelden yazışarak bilgi edinemez. ha açıklama yapılmazsa aym'ye başvursun. bu da naçizane benim tavsiyem.

tefeci

evin elektrik faturası geldi:

dağıtım bedeli 30.23,

vergi ve fonlar 21.68,

tüketim 58.78.

ben bu 58.78'i tefeciden alsam pazarlık eder %30'a falan anlaşırım.

tanju tar’iz

tanju tar’iz bana taktı. beni okumuyomuş, nebçimmişim, töbe inanmıyom. hasan'cım çizime tanju için poyraz ve behlül'ü ekleyiver okumasa da resimlere bakar. Ben onu okuyom, siz de okuyun, benden komik olmasın çok komik.

illüstrasyon: florHasan

abartı

arkadaşlar, 'kriz var kriz var bunalım var' diye uyduruk uyduruk konuşmayalım lütfen, alt tarafı sefilliğe yelken açtık hızla fakirleşiyoruz. abartanı allak sevmez.

pegasus

pegasus diye bi akıllı telefon böcüğü yapmışlar.  mesaj, tarayıcı geçmişi, mail, sosyal medya hesaplarını okuyomuş. tuvalete giderken telefonu yanımıza almayalım. eskiden olduğu gibi gazete dergiyle idare edelim. meret kamerayı da açıyomuş, biraz özelimiz olsun arkadaşlar.

teknofest

işçi mezarlığı havalimanında teknofest yaptılar. neşelerini tahta kurusu emesiceler, bitlenirler inşallah

metro

30 sene oldu 5 cm'lik metroyu çalıştırmayı öğrenemediler. hani odunu koysan başına 40 kere öğrenir, 40 da çırak yetiştirirdi. öyle bekliyo istasyonda. arıza mı var?, ay hiç gidesi mi yok? kaptan çay molasında mı?, çişe mi gitti? bilmiyos. bi anons yapsa neyi beklediğimizi bilir, programımızı ona göre yaparız. vergi gani, saygı sıfır.

müzikçi

sağlık bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdür yardımcılığına bi müzikçi atanmış. sektör sendikaları hemen ayaa kalkmış. “way efendim liyakatsız”.  bi liyakattır aldı başını gidiyo. önemli olan layıklık halbuse. kaldı ki müziğin tedavide yeri var. muayene sırasında “doktor civanım” çalsa fena mı olur? vezneye gittiğimizde de tarkan'dan öp öp bizim için gelse misal. hayvanat bahçesi müdürü tübitak başkanlığı yaptı, ne kaybettik sanki. her şeye itiraz etmemeliyizdir.

yanayım ayta!

yeni teklisi “yanayım yanayım” geçtiğimiz günlerde yayınlanan ayta sözeri, “en iyi pop müzik kadın” dalında ‘pantene altın kelebek’ adayı gösterildi. ay ben kazanmışçasına sevindim. şarkının klibi de yayınlandı, verin kolonlara.

berdil

bulaşık makinasını boşaltmak çok gıcık bi iş. bu yüzden berdil'e yaptırıyorum çok zaman. her “öf anne” dediğinde de “yaptığın banaysa öğrendiğin kendine evladım” diyerek eğitim süsü veriyorum olaya.

yola çıkmak

istanbul'da her yer uzak ama yola çıkınca gidebiliyon, angara'da her yer yakın ama yola çıksan da gidemiyon

gülme krizi

mckinsey web sayfasının misyonumuz kısmında, “önde gelen işletmelere, kamu kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara hizmet veren...” yazıyo. hastane, köprü ve yol müteahhitlerine müşteri garantisi verildiğine göre devletimiz “kar amacı gütmeyen kuruluş” oluyo sanırsam.  şirketin misyon ve değerlerimiz sayfasındaki bilgileri, 'müşteri' ve 'işletme' yazan yerlere 'devlet' yazarak okudum, gülme krizine girdim. çıkınca döncem ben size.

İlgili yazı:

“uygunsuz eser” ve market kitapları

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları