Gökkuşağı Forumu

yasak, vartolu ve konkordato

Çarşamba, 17 Ekim 2018

en “saygın” yasak temalarından biri “ahlak” temasıdır. ayak ayak üstüne atmamalı, derli toplu oturmalıyızdır karşısında.

çukur dizisinin sezon finalinde kimse ölmemiş aslında. ağır silahlarla taranınca psikolojileri bozulmuş sadece. kısa zamanda toparlayacaklarına inancım tamdır. aşkım vartolu yaşasın zaten, onun için izliyom ben diziyi. hasancım buraya bi vartolu çiziver, tanju’nun grubuna 3’üncü yakışıklı olsun. son yazısında sataşmadık kimse bırakmamış. “sataştıklarım okusa beş on tık eder” hesabında.  itiraf etmeliyim ki remzi konusundaki tespitleri yerinde. remzi'nin "ilk ben gördüm" kuralına ben de gıcık oluyom. canımı dişime takdım da zor kurtardım tarkan'ı elinden. sayın tariz'in yazı başlığı altından gösterdiği sopayı ise kamuoyunun takdirine bırakıyom.

cin gibi

sağ söylemler kullanmak fikrini bulan cehape cin gibi maşallah, “alkışlıyoruz, milletçe alkışlıyoruz”

vegan

‘sosyal medya kimsenin fikrini/davranışını değiştirmiyo esasen’ diyolar ya, külliyen yalan.

litfen tikkat, veganlara sesleniyorum; sizin yüzünüzden yarı aç çıkar oldum yemekhaneden nicedir. her aç çıkışımı birinizin hanesine "yemek borcu" olarak kaydetmeye karar verdim. yemek ısmarlamayacaksınız, yemek tarifi vereceksiniz. gülmeyin, çok ciddiyim.

konkordato

konkordato ilan etmenin maliyeti ortalama 75 bin tl’miş. konkordato ilan etmek için bankadan kredi çekmemiz lazım.

kaymak

bizim maaşlarımızdan her ay kesilerek oluşturulan işsizlik fonunun 11 milyarı 3 kamu bankasına aktarıldı. biz olmasak acından ölür bu devlet. bu “kaynak” lafına da ayrıca ifrit oluyom, “kaymak” deseler de açık açık konuşsak meseleyi.

sivil itaatsizlik

bundan sonra mevzulara sadece cıkcıklayarak tepki vereyim diyorum. hangi mevzuya yetişcemizi şaştık çünkü. cık cık cık eder geçersem daa seri olurum, mevzular da “ihmal ediliyorum” kuşkusuna kapılmaz diye düşündüm kendim kendime. aslında biraz daha düşünsem sivil itaatsizlik formuna sokarım ben bu “cık cık cık”ı ama şimdi vaktim yok.

alkolik

biraya gene zam yaptılar. devlet bütçesi alkolik oldu.

meslek

kaş'ın pınarbaşı camii'nde imamlık yaparken, erkin koray'ın eski gitaristlerinden doğan sakin ve baterist idris tübcil ile ‘FiRock’ adlı grubu kuran ahmet muhsin tüzer meslekten ihraç edilmiş. unutturmayın da imamlığın “meslek” oluşunu konuşalım bigün.

illüstrasyon: florHasan

siyah poşet

izmir’de bi okul öğrencilerini arkeoloji müzesine götürmüş, “7 yaşındaki miniklere cinsellik bombardımanı” başlığıyla akit’e haber oldu. bu akit hep pornografik, erotik, seksli haberler yapıyo. siyah poşet içinde kırmızı noktalı satılması gereken bi ürün.

şahsım ve ben

damat konuşurken aval aval bakmadım, not tuttum. enflasyonla topyekûn mücadele konulu söyleşide kullanılan el ve kol hareketlerini de not aldım ama vidyo ile anlatmam lazım, yazıyla zor. aldığım notlar; mücadele, püskürtme, aksiyon, endişe havası, kurdaki oynaklık, köpük, topyekün, çıkar, omuz omuza, değerli hazirun, şahsım ve ben, gönüllülük, sitıkır/logo, kampanya, paydaş, enflasyon sepeti, tükkan camı, hüseyin bey, gümbür gümbür, özgün stratejik model, ileri analitik, kimsenin şüphesi olmasın, şanlı millet, ayrı ayrı tek tek, % 10 indirim. favorim: “şahsım ve ben”. “elektrik ve doğalgaza yıl sonuna kadar zam yapmayacaz” dedi. not alalım bunu, burası çok önemli.

tık tık

enflasyonla mücadele için web sayfası yapmışlar. tıklama sayısı arttıkça enflasyon düşüyomuş. tıkla, mücadeleye omuz ver

on ekim

gün 10 Ekim, saat 10.04’dü…

sonra, tespih tanesi gibi dizildiler ekrana.

“istifa edecek misiniz?” diye soruldu,

içişleri bakanı “güvenlik zaafiyeti yok” dedi,

adalet bakanı sırıttı.

sonra, bazı rakamlar söylediler. tutmuyodu bizim saydıklarımızla. kimle kol kola geldiğimizi bilmesek, kimsiz kaldığımızı bilemeyecektik. yan yana olmasak, sağ kalmaktan utanır olanlarımızı sayamayacaktık. ülke tarihinin en büyük depremlerinde olduğu gibi devletin bize layık gördüğü "tahmini kayıp" rakamlarına dönüşecektik.

sonra, ölümüzü dirimizi sayabilmek için dahi yan yana olmak zorunda olduğumuzu fark ettik.

sonra, hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

yassak

angara valisi lgbti+ etkinliklerini güvenlik, ahlak, sağlık temalarıyla gene yasakladı. ohal kaldırıldı, olağan oldu yasaklar. en “saygın” yasak temalarından biri “ahlak” temasıdır. ayak ayak üstüne atmamalı, derli toplu oturmalıyızdır karşısında.

alçı

hani küçükken bi yerimiz kırıldığında alçıya alınırdı da arkadaşlarımız üstüne notlar düşerdi ya, o uygulama bitmemiş. otbüste birinde gördüm, yaşıyor ve yaşatılıyor.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları