Gökkuşağı Forumu

kasım sonu: akit, şahane cuma, soğan

Cuma, 30 Kasım 2018

akit gastesine bayılıyom, iyki var. tikkat ederseniz sansürleriylen olsun, her bir etkinliğe kulp takmak suretiylen olsun lgbti+ gündemini sürekli canlı tutuyo.

aralık ünitesi

aralık itibariyle “nasıl bi yıl geçirdik” ünitesine başlıcaz. almanaklarımızı hazırlayalım. yok ben hesabı çaldırdım yenisini açtım, yok ben arşiv bakmayı bilmiyom, yok ben hiç yaşamadım ki gibi sade suya tirit bahanelerle gelmeyelim. aralık ünitesine geçmeden önce bakalım kasım’da aşk başkadır ünitesinde hangi konuları işlemişiz.

biber

acı biberin toptan fiyatı 15 tl olmuş. pazarcı dedi “ben biberi 15'den alıp, müşteriye söver gibi nasıl fiyat söyleyeyim? hiç getirmedim.”

kahrol kapitalizm, iki yakan bir araya gelmesin!

tanju tar

reytingi düşük olduğundan kapattılar köşesini diye üzülüp, timsah gözyaşları dökmüş olduğum tanju tar geri dönmüş. okuduğumdan değil, görselindeki kaslı heriflere bakıp, gözümüz gönlümüz açıldığından.

akit

akit gastesine bayılıyom, iyki var. tikkat ederseniz sansürleriylen olsun, her bir etkinliğe kulp takmak suretiylen olsun lgbti+ gündemini sürekli canlı tutuyo, nabzı düşürmüyor, farkındalık yaratıyo. walla ben bu kaa katıp katıştıramıyom yazılarım içersine. editöryel danışmanlık alasım var.

illüstrasyon: florHasan

diş

diş hekimliği öğrencilerine denek lazımmış, kendimi feda ettim bilime. bi röntgen çekesiye ağzımı yırttı eşek sıpaları. böyle böyle öğrenecekler tabee. allak gecinden versin, ölünce kadavra olayım diyorum.

beni yurdum talebelerine emanet ediniz.

limon

biraz vaktim vardı, arkadaşıma uğradım. bebesi ilkokul 3'te. fen dersi ödevi yapıyodu, dedim bi bakim. 

ödev: limonu yala, ekşi mi tatlı mı yaz?

10 yaşındaki bebeye fen ödevi diye limon yalat sonra da way pisa'da nal topladık, way dünya 500'ünde bizim üniversitelerin esamesi okunmuyo vırt zırt.

beyin göçünü bilmem ama beyin göçertme var, şahidim.

kahrol kapitalizm

bi şahane cuma uydurmuş, ocağımıza incir ağacı dikmenin peşinde. hedefle. ben yer miyim? yemem. çorabım kaçsa dahi salınır gezerim o kaçık çorapla tüm Cuma, gene gidip almam. ki hiç sevmem kaçık çorabı.

kahrol kapitalizm, boyun devrilsin teneşire gel!

gezi

yaw üç beş eylemci neyse de gezi parkında zincir kuran validelere takıldı kafam. dünyanın parası tutmuştur o.

sendika

şubelerden yapılmış eğitimlerin tarih ve konularını istedim dedim ya adam 57 fotoyu zipleyip mail atmış. ben şimdi fotolara bakarak şubenin eğitim öyküsünü yazacam.

-       işçi boş boş bakıyo: artı değer anlatılıyordur

-       işçi pür dikkat: kesin bordro okuma eğitimi

-       işçiler kendi aralarında konuşuyo: konu sendikal mücadele tarihi olsa gerek

-       işçi boğazlı kazak giymiş: eğitim tarihi kış

-       işçide ceket var: mevsim bahardır

-       işçi tişörtle gelmiş: yazdır yaz

mürettebat 

adam bana mail atmış;

“mürettebat hanım,”

repli düğmesine basıp “eyy yolcu,” diye başlasam cevaba, şube başganıyla maytap geçmekten savunmamı isterler. anayasanın eşitlik ilkesi herkes için olaydı keşke.

türkü

“kadifeden kesesi, kahveden gelir sesi” konulu türkü trt1 ekranlarında “yârim giymiş beyaz azye millet bahçesinden gelir” şeklinde deforme edilmiş. cağnım türkü bi kerkük türküsü olup, beyaz azye giymiş yârimizin millet bahçesinden geldiği iddiası asılsızdır. millet bahçesinden gelen yâr değildir, itibar etmeyiniz.

kombi

aliş ile şeker cins kedi bence. “yakarsa kombiyi zenginler yakar” dedikleri bir zamanda paraya kıyıp kombi yaktım, kalorifer üstünü bırakıp betona seriliyolar. iyi ki bunlara güvenip soba kurmamışım.

soğan

bi yemek sitesinde “soğanın kabukları soyulup, doğranır” diye başlamışlar tarife. nası bi okuyucu profilleri varsa artık, bilal'e anlatırken başlancak yerden başlamışlar yazık. soğandan bahsetmeyeydim iyidi…

burun 

her birinizi burnundan burnundan öperim canlarım, de hayde selametle.

 

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Son Yazıları