Yaşam

LGBTİ+ aktivistleri Diyarbakır Newroz’unda

26 Mart 2019
Haber: Kaos GL

Keskesor LGBTİ+’nin çağrısı ile LGBTİ+ aktivistleri Diyarbakır’da Newroz’a katıldı. Keskesor polisin dövizlerinin bir kısmına el koyması ve alanda karşılaştıkları tacize ilişkin açıklama yayımladı.

Amed Keskesor LGBTİ+’nın çağrısı ile LGBTİ+ aktivistleri Diyarbakır’da Newroz alanındaydı. Gökkuşağı bayrakları ve dövizleriyle Newroz’a katılmak isteyen Keskesor aktivistlerinin dövizlerinin bir kısmına polis el koydu. Keskesor aktivistlerinin alanda karşılaştıkları taciz ve fiziksel saldırılara Newroz katılımcıları dayanışma gösterdi.

Keskesor alanda, “Ne kadınım, ne erkeğim, ben interseksim”, “Trans mahpus Buse ölüm orucunda”, “Susma haykır LGBTİ’ler vardır” sloganlarıyla yürüdü.

Keskesor Amed LGBTİ+ Oluşumu hem polisin hem de alandaki dağınık grupların taciz ve fiziksel saldırılara yönelik bir açıklama yayımladı.

Newroz’un tüm çeşitliliği kapsadığını belirten açıklamada Keskesor Amed LGBTİ+ Oluşumu, “Newroz ateşi özgürlük ve tüm çeşitlilikleri kapsayan yeni yaşam mücadelemizi alevlendiriyor” dedi.

Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.