Kadın

‘Ütopya-m’ var diyenler ödülleri kazandı

5 Mayıs 2009
Haber: Kaos GL
Yoğun talep nedeniyle son başvuru tarihi bir hafta uzatılan ‘Ütopya-m’ temalı 4. Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın sonuçlarının açıklanması da biraz gecikti, bekleyenleri merakta bıraktığımız için özür diliyoruz. Ödül töreni 16 Mayıs’ta Ekin Sanat Merkezi’nde yapılacak olan yarışmanın kazanan öykülerini de öncelikle Kaos GL dergisinden ve daha sonra Kaos GL web sayfasından okuyabileceksiniz.

Kaos GL’den kadınlar olarak düzenlediğimiz 4. Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın kazananları belli oldu. Yarışmada birinciliği 'Leyla’yı Beklerken' adlı öyküsüyle "Lobya" rumuzlu yazar alırken ‘Sobe’ adlı öyküsüyle ‘Lusin Stepan’ rumuzlu yazar ikinci, 'Gökkuşağı' adlı öykünün sahibi "Kapı" rumuzlu yarışmacı üçüncü seçildi.

Birinci olan öykünün sahibi 300 YTL ya da iki kişilik bir hafta sonu tatili; ikinciliğe değer görülen yarışmacımızı ise 200 YTL ya da hoş bir restoranda iki kişilik leziz bir akşam yemeği bekliyor. Yarışmanın üçüncüsü ise 100 YTL ya da sürprizlerle dolu bir tutku sepeti arasında karar verecek.
Yarışma jürisi ilk üçe giren öyküler dışında üç öyküyü de ‘Özel Ödül’e değer buldu. Buna göre; ‘Üjbej’rumuzlu yazarın‘Mut ve Umut’ adlı öyküsü ‘Ütopya Özel Ödülü’, ‘Zarganarumuzlu yazarın‘Uzaklara Bakmak’ adlı öyküsü ‘Birliktelik için Umut Özel Ödülü’, Candy Says rumuzlu yazarın ‘Neredeyse gerçek’ adlı öyküsü de ‘Eşik Özel Ödülü’nü aldı. Özel Ödül sahibi yazarlarımız da 1 yıllık Kaos GL Dergisi aboneliği kazandılar.

Tüm kazanan yazarlar, 4.Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma Kapsamındaki Ödül Töreni’nde ödüllerine kavuşacaklar. Hepiniz bu güzel paylaşıma davetlisiniz.

Kadın Kadına Öykü Yarışması Jüri üyeleri ile iletişim için: