Yaşam

Gökkuşağı Projesi eğitimleri başladı

Cumartesi, 22 Temmuz 2006
Haber: Kaos GL
Sağlık Bakanlığı HIV- AIDS Önleme ve Destek Projesi kapsamında desteklenen ‘Gökkuşağı Projesi’nin saha çalışanları eğitimi 22 Temmuz Cumartesi günü Kaos GL’de gerçekleşti. Eğitime Ali Erol, Melek Göregenli, Muhtar Çokar ve Tuğrul Erbaydar eğitmen olarak katıldı.

KAOS GL

Kaos GL tarafından 2006–2007 yılları arasında yürütülecek Gökkuşağı Projesi’nin ilk saha çalışanları eğitimi 22 Temmuz 2006 tarihinde Kaos GL’de yapıldı. Projede görev alacak çalışanların katıldığı eğitimde Ali Erol, Melek Göregenli, Muhtar Çokar ve Tuğrul Erbaydar eğitim verdi.

Kaos GL'den Ali Erol, "Eşcinsellerle Çalışma Deneyimi" başlıklı sunumda Kaos GL sürecinden hareketle Türkiye'deki eşcinsel hareketi anlattı.

"Homofobi ve Ayrımcılık" başlıklı bir sunum yapan Ege Üniversitesi'nden Sosyal Psikolog Prof. Dr. Melek Göregenli, İzmir'de travesti/transeksüellere yönelik yaşanan ayrımcılıktan örnekler de verdi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nden Halk Sağlığı uzmanı Yrd. Doç. Tuğrul Erbaydar, "AIDS hastalığı, bulaşma ve korunma yolları" ile "AIDS'in yayılımından ve eşcinsellikle ilişkisi" başlıklı iki sunum gerçekleştirdi.

"Türkiye’de Seks İşçilerile HIV-AIDS alanında çalışmalar" başlıklı sunum yapan Muhtar Çokar ise alandaki deneyimler üzerinden bilgi verdi.

‘Gökkuşağı Projesi’nin saha çalışanları eğitiminin ikinci ayağı önümüzdeki aylarda gerçekleşecek.