Yaşam / Dünyadan

Fransa’da ilk biseksüellik günü kutlandı…

Çarşamba, 30 Eylül 2009
Haber: Kaos GL
Fransa’da ilk biseksüellik günü kutlandı…
Geçtiğimiz on yıldır, 23 Eylül tarihinde anglo-sakson ülkelerde kutlanan ve biseksüellik gerçeğiyle biseksüellere karşı ayrımcılığa dikkat çekmeyi amaçlayan gün, bu yıl ilk defa Fransa’da başlayarak kıta Avrupa’sında da kutlanmaya başlandı.

Roma ayrımcılığa karşı yürüdü…
Geçtiğimiz Pazar günü Roma’da düzenlenen ‘hoşgörüsüzlük ve her türlü ayrımcılığa karşı birlik’ gösterisine 10 bin kişi katıldı. Şehir ve bölge yöneticileriyle bazı milletvekillerinin de katıldığı yürüyüş ünlü Kolize önüne kurulan sahnede verilen konser ve ayrımcılık karşıtı konuşmalarla sona erdi. (ttp://www.youtube.com/watch?v=yMfYc0vPL34&feature=player_embedded)


Elton John’un evlat edinme isteğine Ukrayna’dan ret…
Seropozitif olduğunu öğrenen annesi tarafından terk edilen 14 aylık Lev’i evlat edinmek isteyen sanatçıya Ukraynalı yetkililer ‘evlat edinmek isteyen yabancılar evli olmalı ve Ukrayna’da gey evlilik tanınmıyor’ cevabını verdi.Güney Afrika’da lezbiyen katillerine ömür boyu hapis…
Johannesburg yakınlarında bir kasabada, 2008 yılında topluca tecavüz edildikten sonra öldürülen Eudy Simelan’in katilleri ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.Dünyadan LGBT gündemi Engin Pala derledi.