Yaşam / Cinsellik

‘Benimki’ de Kendi Cinsime Karşı Kalkıyor!

Perşembe, 25 Ağustos 2011

 

Cinsel yönelimler bu kadar kolay tespit edilebiliyor da, yıllardır eşcinseller olarak birbirimize "kalkmışlık"larımızı görmüyor, bilmiyor muydunuz?
 
Bilim adamları yaptıkları araştırmayla biseksüel olarak tanımlanan erkeklerin her iki cinsi de, yani hem kadınları, hem de erkekleri çekici bulduklarını kanıtlamışlar.

Yalnız bu "buluş" biseksüelleri hiç şaşırtmamış. İnsanlar yıllardır kendi yaşadıkları ve kanıtlamaya, inandırmaya, ispat etmeye çalıştıkları ve bildikleri kimliklerinin doğru olduğunun söylenmesine niye şaşırsınlar ki? Haklı olarak tabi ki öfkelenecekler. Kendini açık ve özgür bir şekilde gerçekleştirmeyi bırakın, sapık olarak tanımlanarak sosyal yaşamdan izole edilmenin ve boşa geçen yılların telafisi var mı acaba? "Pardon biz yanlış biliyormuşuz." deme keyfiyetini nereden buluyor bu insanlar acaba? Heteroseksizm egemen olmasaydı dünyaya, bu kadar uzun süre sallandırabilirler mi, engelleyebilirler mi farklı yönelimlerin kendilerini gerçekleştirmelerini? Sanki gerçek doğru onlarmış gibi diğerlerini yargılama, üzerlerinde test etme hakkını buluyorlar. Size ne ya elalemin cinsel yöneliminden, cinsiyet kimliğinden? Size giren-çıkan mı var!?

Testin şekli nasılmış biliyor musunuz? Biseksüel erkeklere erkek ve kadın videoları izlettirilip, erektillik durumlarına göre biseksüelliği onaylıyorlarmış. Yani cinsel organları her iki cinse karşı sertleşiyorsa biseksüellik sınıfını geçiyorlarmış veya heteroseksizme göre erkeklik sınıfından geçememiş sayılıyorlardır herhalde.

Erkeklerse, yani heteroseksüellerse sadece karşı cinse karşı ereksiyon oluyorlarmış. Bu durumda da mı şaşırmamız gerekiyor acaba? Şüpheniz mi vardı yoksa heteroseksüellikten? Kendilerini tutmadıkları ne malum? Erkek sınıfının dışında kalmak o kadar kolay mı sanıyorsunuz? Adamda cinsel olarak erkeklik bırakmaz erkeklikten sınıfta kalmak? Dışarıda erkek olarak görünüp, erkek olarak kabul edilsin, geceler torbaya mı girdi? Bastırılmışlıklar da tatmin edilir bir şekilde.

Hem cinsel yönelimler bu kadar kolay tespit edilebiliyor da, yıllardır eşcinseller olarak birbirimize "kalkmışlık"larımızı görmüyor, bilmiyor muydunuz? Pardon bilmiyor veya tahmin etmemiş miydiniz? Siz de mi eşcinsellerin sadece pasif olarak anal ilişki yaşadığını sanıyordunuz? Biyolojik olarak eşcinsellerin erkeklik veya kadınlıklarından bilgisiz toplumların şüphelenmelerini anlayabilirim de, mürekkep yalamış homofobikler konusunda o kadar iyi niyetli olamam.

Biseksüellik eşcinselliğin kardeşi olduğuna göre, eşcinseller de biseksüelliğin kanıtlandığı araştırmayı referans alarak nemalanabilirler artık değil mi? Hayır mı? Biseksüeller en azından karşı cinsle beraber olabildikleri için insan soyunu devam ettirebilme şansları sayesinde heteroseksizm tarafından torpilliler mi?

Ama benimki de kendi cinsime karşı kalkıyor! Bu yeterli bir kanıt benim eşcinselliğim ve eşcinselliğin var olduğuna dair. Bu test sadece heteroseksüeller ve biseksüeller için miydi? Eşcinsellere test sırası 100 yıl sonra mı? Yani eşcinselliğin onaylanması mümkün ama test ortamı uygun değil öyle mi? Teste sokmuyorsunuz, bari sapık ve hasta diyerek hedef göstermeyin eşcinselleri!
 

Son Yazıları